LGCT Cannes 2021: LGCT bez Cannes

Data publikacji: 2021-05-12
Cannes, fot. pixabay.com


Tegoroczny sezon Longines Global Champions Tour ciągle czymś zaskakuje – organizator m.in. zmienił swoją decyzję w sprawie gospodarza finału oraz przesunął termin rozegrania zawodów w Hamburgu, a w trakcie przeprowadzania zmagań w Ad-Dausze był zmuszony testować zakwalifikowane konie pod kątem obecności herpeswirusa (EHV – Equine Herpesvirus). Teraz pojawiła się informacja o usunięciu Cannes z listy tegorocznych lokalizacji – jaki jest powód? 


Debiut Cannes jako gospodarza LGCT odbył się w 2006 r., a wybór obiektu Stade des Hesperides był strzałem w dziesiątkę. Miasto zdecydowanie sprawdziło się w wyznaczonej roli, jednak w tym roku niestety nie ma możliwości przeprowadzenia zawodów zgodnie z planem, ponieważ trudno o spełnienie wszystkich najnowszych wymogów związanych z bezpieczeństwem. Z tego powodu etap w Cannes został odwołany, lecz organizator znalazł rozwiązanie, dzięki któremu sezon nie zostanie uszczuplony o jedną z odsłon LGCT – czwarta rywalizacja odbędzie się we wcześniej ustalonym terminie (4-6 czerwca), lecz gospodarzem będzie holenderski obiekt Tops International Arena w Valkenswaard, w którym zostanie rozegrany również dziesiąty etap (20-22 sierpnia) tych prestiżowych zawodów w skokach.


Najbliższy etap LGCT zostanie rozegrany w dniach 21-23 maja w Madrycie, a przypomnijmy, że od tego roku zmagania LGCT odbywają się z udziałem polskich skoczków


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. pixabay.com