Dalia Lehmann studentką Uniwersytetu Stanu Oklahoma

Data publikacji: 2021-04-29
Logo Uniwersytetu Stanu Oklahoma & Dalia Lehmann (POL), fot. Oklahoma State University/Facebook i Dalia Lehmann/Facebook
Logo Uniwersytetu Stanu Oklahoma & Dalia Lehmann (POL)Dalia Lehmann (POL) – jedna z najbardziej utalentowanych polskich zawodniczek młodego pokolenia – zamieściła na swoim facebookowym profilu informację o tym, że już wkrótce rozpocznie naukę na amerykańskim Uniwersytecie Stanu Oklahoma, a ponadto dołączy do uczelnianej drużyny jeździeckiej. 


Dalia Lehmann (POL) & Quitoki (Catoki x Quidam de Revel) podczas zawodów Baltica Spring Tour (2020)Obecnie 20-letnia amazonka jeździ konno od 7. roku życia, a na pierwsze sukcesy w sporcie nie trzeba było długo czekać. Już jako 12-latka wygrała międzynarodowy konkurs Grand Prix Children w Wiener Neustadt (2013), by następnie sięgnąć po brąz druż.
Mistrzostw Europy Dzieci, Juniorów i Młodych Jeźdźców (2015) czy złoty medal Halowego Pucharu Polski (2017). W 2019 r. Dalia Lehmann wystartowała w następnych młodzieżowych Mistrzostwach Europy (2019), jak również zasiliła szeregi kadry narodowej. Treningi i starty w konkursach to nie wszystko, ponieważ zawodniczka prowadzi też własny sklep internetowy z odzieżą i akcesoriami jeździeckimi.


I’m beyond excited to announce that I will become an Oklahoma State University student and ride in Division 1 for the...

Publicada por Dalia Lehmann en Miércoles, 28 de abril de 2021
Wpis Dalii Lehmann (POL) Uniwersytet Stanu Oklahoma to amerykańska uczelnia publiczna, którą powołano w 1890 roku w miejscowości Stillwater (Oklahoma, USA). Szkoła stawia na nowoczesny program nauczania, dlatego przyciąga studentów z całego kraju i 120 państw świata. Szeroki wybór sekcji sportowych pozwala na rozwój w najróżniejszych dyscyplinach, co jest wielką chlubą uczelni. Oczywiście Dalia Lehmann zdecydowała się na jeździectwo, jednocześnie dołączając do uczelnianej ekipy Division 1. 


Ogromnie gratulujemy i życzymy, by nauka na Uniwersytecie Stanu Oklahoma stała się wspaniałą przygodą! 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Oklahoma State University/Facebook i Dalia Lehmann/Facebook