FEI Awards 2020: Ogłoszono wyniki!

Data publikacji: 2020-12-14
FEI Awards 2020, fot. FEI


Choć tegoroczna edycja FEI Awards wyglądała nieco inaczej od poprzednich odsłon – na listach kandydatów znaleźli się tylko zwycięzcy z poprzedniej dekady, a uroczysta gala musiała przenieść się do internetu – i tak nie zabrakło wielkich emocji! W tym roku brano pod uwagę tylko głosy internautów (wcześniej decyzja opierała się w 50% o opinię sędziów i w 50% o wybór internautów), których naliczono aż 70 tys.! Głosowanie było możliwe do 22 listopada, natomiast wyniki ogłoszono poprzez zaprezentowanie niezwykle poruszającego filmiku z Natashą Baker (GBR) w roli prowadzącej. Ta wielokrotna medalistka paraolimpijska przedstawiła nazwiska zwycięzców, jak również nagrała z nimi krótkie rozmowy online. Poniżej prezentujemy wspomniane nagranie oraz listę laureatów wraz z krótkimi opisami! 


Zwycięzcy tegorocznej edycji FEI Awards FEI AWARDS 2020 – LISTA ZWYCIĘZCÓW


  • Peden Bloodstock FEI Best Athlete – Ingrid Klimke (GER), WKKW 

Ingrid Klimke (GER)Podwójna złota medalistka
Mistrzostw Europy w WKKW (2019) oraz pięciokrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich (2000, 2004, 2008, 2012, 2016), która już myśli o nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich w Tokio (2021) oraz Paryżu (2024). Ingrid Klimke (GER) to niekwestionowana gwiazda WKKW, dlatego można być pewnym tego, że amazonka zdobędzie szereg kolejnych medali i tytułów! 


  • Cavalor FEI Best Groom – Carmen Thiemann (GER), WKKW


Carmen Thiemann (GER)Pierwsze kroki w zawodzie stawiała pod okiem Reinera Klimke (GER), wielokrotnego medalisty olimpijskiego i ojca Ingrid Klimke (GER), by później nawiązać współpracę już z samą amazonką. Carmen Thiemann ma już na koncie ponad 20 lat doświadczenia, a dzięki jej pracy konie Ingrid są zawsze w formie! 


  • Longines FEI Rising Star – Semmieke Rothenberger (GER), ujeżdżenie


Semmieke Rothenberger (GER)Ma dopiero 21 lat, ale dotąd zdobyła już 22 medale młodzieżowych Mistrzostw Europy! Semmieke Rothenberger (GER) to najprawdziwsza wschodząca gwiazda, choć ponowne otrzymanie nagrody było dla niej dużym zaskoczeniem – amazonka nie liczyła na zwycięstwo, a bardziej liczyła na wygraną swojego brata, który również znalazł się na liście kandydatów.


  • FEI Against All Odds – Angelika Trabert (GER)


Angelika Trabert (GER)Choć urodziła się bez nóg i z zaledwie 3 palcami, nie przeszkodziło jej to w zrobieniu kariery, w dodatku zarówno sportowej, jak i medycznej! Dr Angelika Trabert (GER) jest multimedalistką paraolimpijską, a także anestezjologiem, co jest dobitnym dowodem na prawdziwość jest przekonania o tym, że najbardziej liczą się zdolności oraz pracowitość. 


  • FEI Solidarity – The Ebony Horse Club (GBR)


The Ebony Horse ClubThe Ebony Horse Club to coś więcej niż tylko ośrodek jeździecki, ponieważ głównym założeniem jest wspieranie młodzieży w sporcie, ale i poza nim. Klub jest położony w Brixton (to dzielnica Londynu) i utrzymuje się tylko dzięki darowiznom, lecz rocznie jest w stanie pomóc ok. 400 młodym ludziom z rodzin w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej. 
Serdecznie gratulujemy! Na koniec w
arto dodać, że każdy ze zwycięzców otrzymał zegarek marki Longines oraz nagrody od sponsorów tytularnych w poszczególnych kategoriach. tekst i opracowanie: equista.pl, fot. FEI, FEI/Christophe Taniere