Isabell Werth (GER) na czele IDRC

Data publikacji: 2020-12-09
Isabell Werth (GER) & Weihegold OLD (Blue Hors Don Schufro x Sandro Hit) podczas FEI Dressage World Cup w Amsterdam (2020), fot. FEI/Leanjo de Koster
Isabell Werth (GER) & Weihegold OLD (Blue Hors Don Schufro x Sandro Hit) podczas FEI Dressage World Cup w Amsterdam (2020)W poniedziałek (7 grudnia) odbyło się Walne Zebranie Międzynarodowego Klubu Jeźdźców Ujeżdżeniowych (IDRC), a jednym z najważniejszych punktów tego spotkania w formie online było wybranie nowego prezesa – miło nam ogłosić, że to stanowisko objęła Isabell Werth (GER), niekwestionowana królowa ujeżdżenia! 


Dotychczasową szefową IDRC była fińska dresażystka Kyra Kyrklund (FIN), która po 10 latach kierowania organizacją postanowiła zrezygnować z tego najważniejszego stanowiska i dla odmiany objąć funkcję wiceszefowej. Od teraz na czele Międzynarodowego Klubu Jeźdźców Ujeżdżeniowych stoi Isabell Werth (GER) – od lat najlepsza dresażystka świata wg FEI, multimedalistka i specjalistka w zakresie treningu koni – która wcześniej odmawiała przyjęcia propozycji objęcia fotela prezesa, ale teraz na szczęście zmieniła zdanie. To nie koniec zmian w IDRC! Podczas tego samego spotkania wybrano też sekretarza generalnego oraz skarbnika – w pierwszym przypadku postanowiono na Klausa Roesera (szefa ujeżdżeniowej ekipy Niemiec), a na tym drugim stanowisku znalazł się Michael Klimke (nazwisko nie jest przypadkowe; Niemiec jest bratem Ingrid Klimke). 


Międzynarodowy Klub Jeźdźców Ujeżdżeniowych powstał w 1986 r. Jego głównym celem  jest wspieranie dresażystów z całego świata, jak również współpracowanie z organizatorami najważniejszych zawodów, dbanie o dobry wizerunek ujeżdżenia oraz podtrzymywanie ducha sportowej rywalizacji. Działalność IDRC to gwarancja tego, że głos dresażystów zawsze będzie brany pod uwagę, by w ten sposób umacniać pozycję tego sportu na świecie. 
tekst i opracowanie: equista.pl, źródło: eurosport.com, fot. FEI/Leanjo de Koster