Pierwszy start Nordwinda z nowym jeźdźcem

Data publikacji: 2020-12-07
 Krzysztof Ludwiczak (POL) & Nordwind, fot. Dava Palej Timeless Photography


Odejście Krzysztofa Ludwiczaka (POL) z KJ Heaa Turek było równoznaczne z zakończeniem jego startów z 14-letnim ogierem Nordwind (Cassini II – Naomagic II/Acord II)
, dlatego od dawna zastanawiano się, kto teraz przejmie wodze i poprowadzi tego konia – teraz nareszcie znamy odpowiedź! 


Krzysztof Ludwiczak (POL) & Nordwind (Cassini II x Acord II) podczas Cavaliady w Lublinie (2017/2018)Holsztyński ogier Nordwind (Cassini II – Naomagic II/Acord II) przyszedł na świat 19 kwietnia 2006 r. na terenie niemieckiej stajni Duvensee. Do Polski sprowadził go Andrzej Gołaś (ogier miał wówczas 4 lata), a w 2013 r. przyszedł czas na kolejną ważną zmianę – właścicielem ogiera został Andrzej Opłatek, który następnie podjął decyzję o wybraniu nowego jeźdźca, czyli Krzysztofa Ludwiczaka (POL). Debiutem duetu na poziomie międzynarodowym były kwietniowe zawody CSIYH1* w Linz-Ebelsberg (2013), jednak zdobyte wtedy 15. miejsce było dopiero początkiem. Ludwiczak & Nordwind zaliczyli ponad 170 startów, w tym 25 w World Cup i 25 w konkursach na poziomie 4 gwiazdek, a wśród ich ważniejszych sukcesów na pewno warto wymienić zajęcie 3. miejsca podczas
Longines FEI Jumping Nations Cup w Atenach (2019) , 2. miejsca w ramach moskiewskich kwalifikacji olimpijskich grupy C (2019), 7. miejsca w zmaganiach Longines FEI Jumping Nations Cup w Sopocie (2019) czy 1. miejsca podczas cavaliadowego konkursu Grand Prix w Lublinie (2019)


Krzysztof Ludwiczak (POL) & Nordwind (Cassini II x Acord II) w Sopocie (2018)Siwy Nordwind jest teraz dzierżawiony przez Bartosza Adamusa (POL) z KS Verso La Natura, a duet ma już za sobą pierwszy wspólny występ! Zawodnik i ogier pojawili się na starcie zawodów CSI1* w Opglabbeek (2020), które odbyły się na początku grudnia br. Czekamy na więcej i trzymamy kciuki za dobre wyniki! 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography

Konie - zobacz rodowody

Nordwind