Wyniki kwalifikacji olimpijskich w Moskwie

Data publikacji: 2019-06-30
 Polacy na kwalifikacjach olimpijskich w Moskwie fot. maximastables.ru
Trener kadry Rudolf Mrugała i zawodnicy: Jan Bobik, Krzysztof Ludwiczak i Andrzej OpłatekMoskiewskie kwalifikacje olimpijskie grupy C (27-30 czerwca) zakończyły się zwycięstwem ekipy Izraela, która tym samym zapewniła sobie start podczas Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio. A jak poszło naszej reprezentacji? Przypomnijmy, że nasza Kadra pojawiła się w okrojonym składzie, do czego już po zawodach odniósł się Polski Związek Jeździecki.


Niedzielne podium kwalifikacji olimpijskich rozegranych w Ośrodku Maxima w MoskwieW zmaganiach na terenie Maxima Park udział wzięła również nasza reprezentacja, czyli Krzysztof Ludwiczak & 13-letni ogier Nordwind (Cassini II – Naomagic II/Acord II), Andrzej Opłatek & 10-letni wałach Stakkatan (Stakkatol – Goldpalme/Kannan) oraz Jan Bobik & 10-letni ogier Chacco Amicor (Chacco Blue – Quickcent/Cento) – Polacy zajęli 2. miejsce, tym samym wyprzedzając drużynę gospodarzy. Nie poddajemy się, ponieważ to nie koniec walki o awans do IO! Nasz zespół dostał się do finału Division II Europe w Atenach, który z kolei daje szansę na występ w finale FEI Longines Nations Cup 2019 w Barcelonie – naszą szansę byłoby uplasowanie się za ekipami z biletami do Tokio.Wyniki kwalifikacji olimpijskich w Moskwie 2019


1. Izrael – 16 pkt/231,87 s.

 • Daniel Bluman & Ladriano Z – 1/1; 78,15
 • Ashlee Bond & Chela LS – 12/8; 76,72
 • Elad Yaniv & Alvaro Du Gue – 9/0; 77,91
 • Dani G. Waldman & Lizziemary – 5/0; 75,81

2. Polska – 17 pkt/227,27 s.

 • Andrzej Opłatek & Stakkatan – 8/0; 77,29
 • Jan Bobik & Chacco Amicor – 0/4; 75,64
 • Krzysztof Ludwiczak & Nordwind – 5/0; 74,34

3. Rosja – 42 pkt/242,52 s.

 • Vladimir Tuganov & Tulum – 20/17; 111,45
 • Mikhail Safronov & Corvet – 14/1; 78,84
 • Maria Bibikova & Quasimodo – 18/6; 85,12
 • Natalia Simonia & Klen – 10/5; 78,56

Wyniki szczegółowe


Do Moskwy nie pojechali Wojciech Wojcianiec oraz Maksymilian Wechta (o powodach pisaliśmy TUTAJ), co wywołało gorącą dyskusję w środowisku jeździeckim. 1 lipca pojawiło się oświadczenie Polskiego Związku Jeździeckiego, w którym pogratulowano Janowi Bobikowi, Krzysztofowi Ludwiczakowi i Andrzejowi Opłatkowi, a także przedstawiono całą chronologię zdarzeń. Oto fragment komunikatu PZJ: 


W związku z zaistniałą sytuacją wynikającą z niewłaściwej staranności ze strony części reprezentantów Kadry Narodowej lub brakiem woli startu w zawodach w Moskwie wziął udział niepełny skład zawodników i koni. Wpłynęło to na końcowy wynik polskiej reprezentacji.

Brak wystarczającej uważności i poczucia odpowiedzialności jednostek za ostateczny wynik drużyny naraża wszystkich, którzy przyczyniają się do osiągania wysokich wyników sportowych Kadry Narodowej do strat, zarówno wizerunkowych jak i finansowych, niwecząc pracę rzeszy osób zaangażowanych w promocję polskiego jeździectwa.

Polski Związek Jeździecki wyraża ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji i ma nadzieję na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków ze strony osób zaangażowanych zawodowo w promocję polskiego jeździectwa. Korzystając z okazji wszystkim zawodnikom życzymy sukcesów sportowych w duchu walki drużynowej z białym orłem na piersi.
Pełna treść oświadczenia jest dostępna TUTAJtekst i opracowanie: equista.pl, fot. FEI/Maxima Stables, www.maximastables.ru


Konie - zobacz rodowody

Chacco Amicor

Nordwind

Stakkatan