Igrzyska Olimpijskie 2020 Tokio: Konie Polaków już po przeglądzie weterynaryjnym

Data publikacji: 2021-07-29
Paweł Spisak i Jan Kamiński w Tokio, fot. Alicja Cybulska/Polish Eventing Team
Paweł Spisak i Jan Kamiński w TokioPo zakończeniu rywalizacji w ujeżdżeniu (zobacz wyniki:
Grand Prix Freestyle/Individual Final, Grand Prix Special/Team Final) w ramach Igrzysk Olimpijskich w Tokio (23 lipca-8 sierpnia) nareszcie przyszedł czas na konkurencję, do której zakwalifikowali się również polscy zawodnicy! Otwarciem tej części był czwartkowy (29 lipca) przegląd weterynaryjny koni WKKW-istów, a sam przebieg tego elementu programu zakończył się niespodziewanym odrzuceniem jednej z polskich par. 


Joanna Pawlak (POL) & Fantastic Frieda (For Edition x Pinkus)Nieco ponad tydzień temu
Mateusz Kiempa (POL) poinformował kibiców o rezygnacji z udziału w zmaganiach (WKKW-ista widniał na liście jako zawodnik rezerwowy), a teraz pojawiła się wiadomość o niedopuszczeniu do zawodów 14-letniego wałacha Banderas (Moravia – Babilonia/Jape). Decyzja zapadła podczas porannego przeglądu weterynaryjnego, co szczególnie zasmuciło drugą połowę duetu, czyli Pawła Spisaka (POL). Tak zawodnik odniósł się do tej sytuacji:

„Igrzyska jeszcze dobrze się nie zaczęły a dla mnie sportowo już się skończyły. Niestety po pierwszym przeglądzie weterynaryjnym Banderas nie został dopuszczony do startu w zawodach. Marzenia o olimpijskim medalu prysły jak bańka mydlana w jednej sekundzie. Jest mi przeokropnie smutno, chce mi się krzyczeć. Życie moje i moich bliskich kręci się wokół sportu. Wszystko jest podporządkowane przygotowaniom do zawodów. W tym przypadku najważniejszych dla każdego sportowca. Mnóstwo emocji i myśli mam teraz w głowie ale wiem jedno. Nie czuję, że ta przykra sytuacja jest moją porażką. Spędzając czas na przygotowaniach, wyjazdach, zgrupowaniach, treningach robiłem to co kocham, to co sprawia mi radość. Poznałem mnóstwo wspaniałych, życzliwych mi ludzi. Mam za sobą kochającą i zawsze wspierającą mnie rodzinę. Osiągniecie celu, jakim by on nie był, jest zawsze przyjemne ale bez radości z życia i codziennej pracy byłby mało wartościowy. Wszyscy chcemy wygrywać, lecz nie każdemu jest to dane. Tym razem muszę się z tym pogodzić. Przede mną nowe wyzwania. Nie składam broni. Zrobię wszystko, by nadal cieszyć się tym, co kocham robić”. 


#FFF; border: 0; border-radius: 3px; box-shadow: 0 0 1px 0 rgba(0,0,0,0.5),0 1px 10px 0 rgba(0,0,0,0.15); margin: 1px; max-width: 540px; min-width: 326px; padding: 0; width: calc(100% - 2px);">
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Paweł Spisak (@pawel.spisak)

Wpis Pawła Spisaka (POL) na InstagramieW tej sytuacji Pawła Spisaka (POL) zastąpi zawodnik rezerwowy, czyli Jan Kamiński (POL), który wystartuje wraz z 11-letnim wałachem Jard (Czuwaj – Jucznia/Chef Supreme), tym samym wspierając pozostałe polskie duety – Małgorzatę Cybulską (POL) & 12-letniego wałacha Chenaro 2 (Chequille – Dayenne/Dinaro) oraz Joannę Pawlak (POL) & 12-letnią klacz Fantastic Frieda (For Edition – Pirola/Pinkus). Próba ujeżdżenia odbędzie się w dniach 30-31 lipca na terenie tokijskiego ośrodka Baji Koen Equestrian Park, a poniżej można zobaczyć szczegółową rozpiskę startów naszych reprezentantów. 


Baji Koen Equestrian ParkGAMES OF THE XXXII OLYMPIAD | TOKYO 2020 

Eventing/Dressage – lista startowa Polaków (czas lokalny/czas polski)

PIĄTEK (30 lipca)

Joanna Pawlak (POL) & Fantastic Frieda – 9:22/2:22

Małgorzata Cybulska (POL) & Chenaro 2 – 18:40/11:40

SOBOTA (31 lipca)

Jan Kamiński (POL) & Jard – 9:58/2:58

Lista startowa Eventing Individual/Dressage 

Lista startowa Eventing Team/Dressage  


Małgorzata Cybulska (POL) & Chenaro 2 (Chequille x Dinaro)
Jakie są ich największe sukcesy i co robią w czasie wolnym? Sylwetki naszych WKKW-istów przedstawiliśmy
TUTAJ

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Alicja Cybulska/Polish Eventing Team