Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: Ekipa polskich WKKW-istów bez Mateusza Kiempy

Data publikacji: 2021-07-22
Mateusz Kiempa & Libertina (Con Sherry - Libra/West) fot Dava Palej Timeless Photography
Mateusz Kiempa (POL) & Libertina (Con Sherry x West)Mateusz Kiempa (POL)
ogłosił, że niestety musi zrezygnować z udziału w nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio (23 lipca-8 sierpnia) – WKKW-ista miał wspierać Pawła Spisaka (POL), Małgorzatę Cybulską (POL) i Joannę Pawlak (POL) jako zawodnik rezerwowy, ale w tej sytuacji jego miejsce zajął Jan Kamiński (POL). Co było powodem takiej decyzji? 


Jan Kamiński (POL) & Jard (Czuwaj x Chef Supreme)Informacja o rezygnacji z udziału w IO 2020 pojawiła się na facebookowym i instagramowym koncie Mateusza Kiempy, a pod samymi wpisami nie brak komentarzy pełnych wsparcia. Zawodnik podjął tę trudną decyzję ze względu na dobro drugiej połowy zakwalifikowanego duetu, czyli 12-letniej Libertiny (Con Sherry – Libra/West) – WKKW-ista napisał, że klacz niestety nie nadawała się do wyjazdu, dlatego postanowił wycofać się z uczestnictwa w rywalizacji. W dalszej części oświadczenia Mateusz Kiempa obiecał trzymać kciuki za naszych WKKW-istów, ponadto podziękował m.in. sponsorom i rodzinie za wsparcie, a także dodał, że zamierza spełnić swój olimpijski sen w Paryżu (IO 2024). 


Unfortunatlly my Olimpic dream will not come true this year. Libertina was not fit to go. So we were replaced on the...

Opublikowany przez Mateusza Kiempę Wtorek, 20 lipca 2021
Wpis Mateusza Kiempy (POL)Rezygnacja Mateusza Kiempy oznacza, że w Tokio zastąpi go drugi zawodnik rezerwowy, czyli Jan Kamiński (POL), który dostał się na listę wraz z 11-letnim wałachem Jard (Czuwaj – Jucznia/Chef Supreme). Pierwszy start naszej ekipy odbędzie się już 30 lipca (piątek), kiedy to Paweł Spisak (POL) & 14-letni wałach Banderas (Moravia – Babilonia/Jape), Małgorzata Cybulska (POL) & 12-letni wałach Chenaro 2 (Chequille – Dayenne/Dinaro) oraz Joanna Pawlak (POL) & 12-letnia klacz Fantastic Frieda (For Edition – Pirola/Pinkus) zmierzą się w próbie ujeżdżenia. Trzymamy kciuki za udane przejazdy! 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography