Iron Man van de Padenborre kupiony przez Polaka!

Data publikacji: 2022-10-08
Gregory Wathelet (BEL) & Iron Man Van De Padenborre, fot Dava Palej Timeless Photography
Gregory Wathelet (BEL) & Iron Man van de Padenborre (Darco x Chin Chin) podczas Global Champions Playoffs (2019)Obecnie 14-letni Iron Man van de Padenborre (Darco – Dirka van de Padenborre/Chin Chin) – wieloletni partner sportowy Gregory’ego Watheleta (BEL), a także świeżo upieczony złoty medalista finału Nations Cup w Barcelonie – zmienia barwy na polskie! Wiadomość o zakupie tego ogiera pojawiła się na facebookowym profilu klubu sportowego Adamus Equestrian, gdzie zamieszczono następujące słowa: „Serdecznie witamy nową supergwiazdę w naszym zespole! Iron Man van de Padenborre – piękny i odnoszący sukcesy ogier. Już jesteśmy bardzo podekscytowani tym, aby zobaczyć tę karą piękność na pokazach wraz z nowym jeźdźcem”.


Gregory Wathelet (BEL) & Iron Man van de Padenborre (Darco x Chin Chin)Iron Man van de Padenborre
rasy BWP (ur. 11 czerwca 2008 r. w Belgii) to syn ogiera Darco (Lugano van la Roche x Codex), ojca taki sław jak np. ogier Winningmood (Darco – M.Unellie 15/Cassini I) c
zy klacz Narcotique de Muze II (Darco – Qerly Chin/Chin Chin). Iron Man van de Padenborre miał skoki we krwi, dlatego nic dziwnego, że trafił do stajni Gregory’ego Watheleta jako zaledwie 4-latek. Duet współpracował ze sobą przez dekadę, a na szczególną uwagę zasługą ich osiągnięcia z tego roku, który był dla nich wyjątkowo intensywny. Belg i ogier odnieśli zwycięstwa w kilku 5-gwiazdkowych konkursach z przeszkodami o wys. 155 cm – mowa tu o zmaganiach w Londynie (I runda GCL, klasyfikacja indywidualna), Rzymie (LGCT) i Paryżu (LGCT,  CSI5* Hermes), jednak najważniejszym sukcesem ostatnich miesięcy było przyczynienie się do wygranej Belgów w finale zawodów Longines FEI Jumping Nations Cup™ (2022). Ostatni wspomniany triumf ma wyjątkowe znaczenie, ponieważ dzięki niemu ekipa Belgii zapewniła sobie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu (2024). Jak widać, Iron Man van de Padenborre sprawdza się w sporcie, lecz to nie wszystko, ponieważ ogier ma już na koncie udane potomstwo, które również zaczyna pokazywać się na parkurach – przykładem może tu być klacz Irona van de Viking Z (Iron Man van de Padenborre – Cantona Z/Catango Z), startująca wraz z Pieterem Devosem (BEL) w konkursach do 150 cm.

We warmly welcome the new superstar to our team! Iron Man van de Padenborre - the beautiful and successful...

Opublikowany przez Adamus Equestrian Piątek, 7 października 2022
Wpis na profilu Adamus EquestrianNowym właścicielem ogiera Iron Man van de Padenborre jest od teraz Bartosz Adamus (POL), który bardzo chętnie inwestuje w utalentowane konie, szczególnie te pochodzące ze stajni znanych skoczków. W połowie 2020 r. zawodnik zaczął tworzyć duet z ogierem Limonchello NT (Lord Caletto – Kyara/Calido I)
, później pojawiła się informacja o dzierżawie ogiera Nordwind (Cassini II – Naomagic II/Acord II), a w tamtym roku skoczek potwierdził zakup klaczy Chica B Z (Canturano I – Bolanda/Berlin). Wymienione konie należały wcześniej do odpowiednio: Christiana Kukuka (GER), Andrzeja Opłatka (POL) i Martina Fuchsa (SUI)
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography