Bezbłędne przejazdy Marcusa Ehninga i jego nowego konia

Data publikacji: 2022-09-23
Marcus Ehning (GER) & Stargold fot Dava Palej Timeless Photography
Marcus Ehning (GER) & Stargold (Stakkato Gold x Lord Weingard) podczas MŚ Herning (2022)W połowie września Marcus Ehning (GER) wziął udział w 4-gwiazdkowych zmaganiach w belgijskiej miejscowości Opglabbeek, a w wybranej przez niego stawce koni pojawił się też debiutant, czyli 7-letni ogier Kannan Jr (Cornet Obolensky – Van Meta/Quick Star). Nowy duet zaprezentował się w konkursie (135 cm) dla młodych koni, a ich dwie bezbłędne rundy wskazują na to, że Niemiec nie zwleka z realizacją swoich planów wobec tego ogiera.

Ogier Kannan Jr (Cornet Obolensky x Quick Star)Siwy Kannan Jr (KWPN) to świetny wybór, ponieważ ogier wywodzi się z linii żeńskiej, z której pochodzi również m.in.
Kannan (Voltaire – Cemeta/Nimmerdor), czyli jeden z najlepszych reproduktorów świata, a ponadto nie sposób pominąć tego, że nowy partner sportowy Ehninga jest synem Corneta Obolensky’ego (Clinton – Rabanna van Costersveld/Heartbreaker), którego potomstwo jest wręcz bezkonkurencyjne zarówno w sporcie, jak i w hodowli. Ogier Kannan Jr zwrócił na siebie uwagę już podczas KWPN Stallion Show (2018), gdzie z miejsca podbił serca całej publiczności, w dodatku pieczętując to zdobyciem tytułu czempiona.


We wcześniejszych latach ogier tworzył duet z Wolfgangiem Zimmermanem, który poprowadził go do konkursów z przeszkodami o wys. do 140 cm, natomiast Marcus Ehning chce go przygotować do startów na poziomie międzynarodowym. Wspomniane belgijskie zmagania to dopiero początek! 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless PhotographyKonie - zobacz rodowody

Kannan Jr