Home-Run i Vasco Konopackiego opuszczają Polskę

Data publikacji: 2023-11-07
Przemysław Konopacki & Home-Run,  fot Dava Palej Timeless Photography
Przemysław Konopacki (POL) & Home-Run (Spartacus TN x Concorde)Klacz Home-Run (Spartacus TN – Ziggy/Concorde) i wałach Vasco (Van Helsing – Lucie H/Le Primeur), rewelacyjni partnerzy sportowi Przemysława Konopackiego (POL), wyjeżdżają z Polski, by udać się do odpowiednio Stanów Zjednoczonych i Kataru. Konie zostały sprzedane, a już niebawem zaczną tworzyć duety z nowymi zawodnikami. Przemysław Konopacki (POL) & Home-Run (Spartacus TN x Concorde) w Biskupcu (2021)
Obecnie 11-letnia Home-Run (2012, KWPN, hod. J.J. Kwaaitaal) połączyła swoje siły z Konopackim stosunkowo niedawno, bo w styczniu 2021 r., jednak para szybko stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich duetów. Zawodnik i klacz wygrali np.
konkurs Grand Prix w Biskupcu (2021), rok później wywalczyli mistrzostwo Polski w skokach przez przeszkody (2022) oraz zajęli 3. miejsce w cavaliadowym konkursie Grand Prix w Krakowie (2022). Ich uczestnictwo w Pucharze Świata w Göteborgu (2023) zakończyło się zajęciem 13. pozycji, a największym sukcesem ostatnich miesięcy było skuteczne wsparcie ekipy Biało-Czerwonych podczas olimpijskich zawodów kwalifikacyjnych w Pradze (2023). Ostatnim wspólnym startem Konopackiego i Home-Run okazał się ich udział w Mistrzostwach Europy w Mediolanie (2023)12-letni Vasco (2011, HANN, hod. Henning Brandt) dołączył do stawki Przemysława Konopackiego w 2018 r. Duet odniósł zwycięstwo np. w dwufazowym konkursie 140 cm w Opglabbeeku (2022), a tylko w tym roku uczestniczył w zawodach w Amsterdamie, Göteborgu czy Sopocie. Ostatnią możliwością zobaczenia tej pary na parkurze były lipcowe zmagania w Falsterbo, podczas których Polak i Vasco uzyskali bardzo dobre wyniki, w tym wygraną w konkursie sześciu barier (2023). Przemysław Konopacki (POL) & Vasco (Van Helsing x Le Primeur) w Sopocie (2021)
Jak przedstawia się najbliższa przyszłość wymienionych koni? Home-Run połączy swoje siły z Karlem Cookiem (USA), świeżo upieczonym złotym medalistą Igrzysk Panamerykańskich w klasyfikacji drużynowej (2023), natomiast Vasco stworzy duet z jeźdźcem z Kataru. Trzymamy kciuki za szybkie zgranie się z nowymi zawodnikami! 


tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography