Celana Z w rękach Jarosława Skrzyczyńskiego

Data publikacji: 2020-07-26
Sara Vingralkova (CZE) & Celana Z fot Dava Palej Timeless Photography
Sara Vingralkova (CZE) & Celana Z W ostatnich latach obecnie 15-letnia Celana Z (Chellano Z – Lavendel/Hugo) tworzyła duet z czeską zawodniczką, jednak wcześniej z powodzeniem występowała z Mściwojem Kieconiem (POL) – teraz Sára Vingrálková (CZE) poinformowała swoich fanów, że klacz zmienia stajnię, a w dodatku wraca do Polski, ponieważ jej nowym właścicielem został sam Jarosław Skrzyczyński (POL)


Sára Vingrálková (CZE) & Celana Z (Chellano Z x Hugo) podczas konkursu na poziomie 130 cm (2017)Celana startowała wraz z Mściwojem Kieconiem (POL) aż do 2016 r., a wśród ważniejszych sukcesów tej pary warto wymienić zajęcie 1. miejsca w Grand Prix w Linzu (2016), uczestnictwo w CSIO5* Furusiyya FEI Nations Cup
Barcelonie (2015) i Falsterbo (2014), uplasowanie się na 3. miejscu w Grand Prix rozegranym w ramach Cavaliady w Lublinie (2016) czy udział w Cavaliadzie Summer Jumping (2016). Później wodze przejęła Sára Vingrálková (CZE), która wraz z klaczą wywalczyła 1. miejsca podczas CSI2* Gold Round Final w Michałowicach (2018) czy 4-gwiazdkowych zmaganiach w Poznaniu (2018). W czwartek (16 lipca) na facebookowym profilu Sáry Vingrálkovej (CZE) pojawił się wpis o tym, że Celana trafi do nowego domu, ponadto amazonka napisała też takie słowa: „Nowym właścicielom życzę wielu świetnych skoków, samych czystych rund i dobrej zabawy. Powodzenia!”.


Celana Z has new home! I am really happy I had this unique mare, but it is time to say goodbye. I wish new owners lots...

Opublikowany przez Sára Vingrálková Czwartek, 16 lipca 2020
Wpis na facebookowym profilu Sáry Vingrálkovej (CZE)Oczywiście chodzi o Jarosława Skrzyczyńskiego (POL), jednak już w tej chwili wiadomo, że na klaczy będą trenować synowie skoczka, 13-letni Filip i Patryk. Bracia dotarli do poziomu L, a doświadczona Celana z pewnością będzie świetną nauczycielką, dlatego również przyłączamy się do życzeń napisanych przez Sárę Vingrálkovą (CZE)


Sara Vingralkova (CZE) & Celana Z podczas Cracovia Szary Equestrian Show 2018
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Jarosław Skrzyczyński/Facebook
Konie - zobacz rodowody

Celana Z