Sportowe podsumowanie weekendu 9-13.07.2014

Data publikacji: 2014-07-14
Mściwój Kiecoń & Urbane

CSIO5* Falsterbo

Do Szwecji wybrała się spora grupa jeźdźców ze światowej czołówki, m.in. Pius Schwizer (SUI), Meredith Michaels-Beerbaum (GER). Nie zabrakło także reprezentantów gospodarzy na czele z Rolfem Goranem Bengtssonem. Wśród najlepszych znalazł się także Polak - Mściwój Kiecoń, który do Falsterbo zabrał swoje klacze - Urbane i Celana Z.

W piątek osiem reprezentacji narodowych przystąpiło do konkursu Furusiyya Nations Cup. Z wynikiem 7 pkt karnych zwyciężyli Niemcy, którzy startowali w składzie: Meredith Michaels-Beerbaum & Fibonacci 17,  Andre Thieme & Conthendrix, Patrick Stuhlmeyer & Lacan 2 i Katrin Eckermann & Firth of Lorne. Na drugiej pozycji, z rezultatem zaledwie 1 pkt gorszym, uplasowali się gospodarze, w ich drużynie startowali: Rolf Goran Bengtsson & Unita ASK, Alexander Zettermann & Cafino, Peder Fredericson & H&M Sibon, oraz Douglas Lindelow & Casello. Trzecie miejsce z bagażem 9 pkt karnych wywalczyła reprezentacja USA, w której skład wchodziły same amazonki: Ashlee Bond & Chela LS, Catherine Pasmore & Bonanza van Paemel, Georginia Bloomberg & Juvinia i Brianne Goutal na Nice de Prissey. Doskonała postawa zawodników niemieckich, startujących w nienajmocniejszym składzie, zaskoczyła nawet szefa ich ekipy - Otto Beckera. W klasyfikacji Furuisyya Nations Cup po 6 konkursach kwalifikacyjnych prowadzi Francja przed Hiszpanią i Szwajcarią - reprezentacja Niemiec mimo świetnego wyniku, w Falsterbo nie punktowała.

Wyniki niedzielnego Grand Prix również były pomyślne dla reprezentantów gospodarzy. Najszybszy w rozgrywce okazał się Alexander Zettermann startujący na Cafino. Drugie miejsce z czasem prawie 3 sekundy gorszym zajął Andre Thieme na klaczy Contanga 3, a trzecie Jur Vrieling startujący na jeszcze stosunkowo młodym ogierze Zirocco Blue.

Jak w Falsterbo wypadł Mściwój Kiecoń (na zdjęciu) ? Bardzo przyzwoicie. W sobotnim konkursie nr 6, z pulą nagród 24 000 euro, po bezbłędnym przejeździe zajął płatne, 8 miejsce (pełne wyniki w linku), a w czwartkowym konkursie 145 cm o nagrodę Stiftelsten był 7. na klaczy Celana Z. W Grand Prix Urbane pokazała, że może nawiązać walkę z najlpeszymi końmi na świecie, jednak dwie zrzutki pzowoliły na zajęcie tylko 27. miejsca.

Wyniki Pucharu Narodów

Wyniki konkursu nr 6 - 150 cm

Klasyfikacja Furusiyya Nations Cup po CSIO5* Falsterbo

Wyniki Grand Prix

Gałkowo Masters

Bardzo medialne zawody w Gałkowie, jak co roku przyciągnęły sporą grupę kibiców. Pogoda wprawdzie nie rozpieszczała, ale nie zabrakło sportowych emocji. A to wszystko za sprawą m.in. bardzo ciekawego konkursu, znanego z cyklu Cavaliada Tour - Speed & Music.

Niedzielne finały nie przyniosły wielkich niespodzianek, zwyciężali przeważnie doświadczeni zawodnicy. W pierwszym konkursie, dla koni 4-letnich najlepszy okazał się Dawid Czarnecki, który na klaczach Markiza i Tercyna, rzeczniańskich córkach og. Colox Cup, uzyskał noty 8,1 i 8,0 pkt. Wśród pięciolatków w niedzielnym konkursie zwyciężył Jacek Grzywacz na Alczento, a w ogólnej klasyfikacji tej kategorii wiekowej - Łukasz Brzóska na Izalco. Najlepszym 6-latkiem w Gałkowie był Madżil pod Łukaszem Jończykiem. Mała Runda okazała się szczęśliwa dla gościa Rosji - Romana Karpenko na trakeńskim Hronosie. W finale Średniej Rundy, w Gałkowie nazywanej też "Złotą", tryumfowała reprezentantka gospodarzy - Monika Pasik na klaczy Anta Monika. W Grand Prix klasę pokazał wielokrotny medalista MP - Grzegorz Kubiak.

Grzegorz Kubiak & Angela de la Cruz w Gajewnikach

Zawodnik ten nie tylko jako jedyny bezbłędnie pokonał oba nawroty konkursu, ale w dodatku dokonał tego na dwóch koniach. Pierwsze miejsce zajął na dosiadanej od kilku tygodni klaczy Angela de la Cruz (na zdjęciu), a drugie na ogierze Elear. Trzecie i czwarte miejsce zajął Dawid Rakoczy na koniach Sancho i Avalanche.

W Gałkowie rozegrano też konkurs "Biznes", w którym bezkonkurencyjna była Dominika Adamiak na wałąchu Smarti.

Pełne wyniki

ZO-B2* Jakubowice

Pierwsze ogólnopolskie zawody w Jakubowicach zgromadziły ponad 300 koni. Nic więc dziwnego, że konkursy rozgrywano od 7.00 rano do godzin wieczornych.  Poza konkursami kwalifikacyjnymi do Mistrzostw Polski Młodych Koni rozegrano trzy rundy - małą, średnią i dużą oraz zawody regionalne (L i P).

1. Jarosław Skrzyczyński i Quitoki

W finale Małej Rundy bezbłędny przejazd w najkrótszym czasie dał zwycięstwo Janowi Chrzanowskiemu na klaczy Marikosa, drugi był Jakub Krzyżosiak na Narnii a trzeci Tomasz Kumorek na Gosterze. Najlepszym jeźdźcem Średniej Rundy okazał się świeżo upieczony Mistrz Polski - Jarosław Skrzyczyński startujący na Maestro Dive Z, przed Wojciechem Wojcianćem na Nitroxie i Jakubem Krzyżosiakiem na Nicole.

Grand Prix było kolejnym popisem w wykonaniu Jarosława Skrzyczyńskiego (na zdjęciu), który zajął miejsce pierwsze na Inferno, a trzecie na King Cornet L. Drugie miejsce w najtrudniejszym konkursie zajęła "złota" Zuzanna Gowin startująca na wałachu Arkel.