Cavaliada Lublin 2016: Łukasz Koza najlepszy w Grand Prix!

Data publikacji: 2016-02-08
Łukasz Koza & Chito Blue fot. Oliwia Chmielewska
 Łukasz Koza & Chito Blue 

 

Konkurs Grand Prix Lublina, tradycyjnie wieńczy zmagania skoczków rywalizujących podczas Cavaliady Lublin. Na starcie tegorocznego GP, zaliczanego do rankingu #Cavaliada Tour 2015/2016 oraz Longines Ranking, stanęło w tym roku 40 zawodników, ale tylko 31 z nich ukończyło. Po świetnym pierwszym przejeździe Wojciecha Wojciańca na Cassio Melloni, mogło się wydawać, że rozgrywka będzie bardzo liczna, parkur okazał się jednak bardzo trudny - bez powodzenia zjeżdżało z niego wielu utytułowanych zawodników, m.in. ubiegłoroczny tryumfator - Andis Varna (LAT). Ostatecznie do rozgrywki awansowało 6 jeźdźców, w tym aż 5 Polaków!

W rozgrywce tylko dwóch zawodników było bezbłędnych. Najlepszy okazał się Łukasz Koza startujący na Chito Blue. Drugie miejsce wywalczył Wojciech Wojcianiec na Cassio Melloni, a trzecie Mściwoj Kiecoń, który na klaczy Celana Z miał najlepszy czas w rozgrywce, ale niestety przypłacił go jedną zrzutką. Jako czwarty na mecie zameldował się zawodnik niemiecki - Paul Wiktor, startujący na klaczy Colonia 12. Świetne, 5. miejsce w debiucie w konkursie Grand Prix, zajął Captain - nowy koń Zuzanny Gowin. Ostatni w rozgrywce był Jarosław Skrzyczyński, który do Lublina przywiózł swoje młodsze i mniej doświadczone konie. 

Polacy swoje sukcesy w GP zawdzięczają nie tylko dobrej jeździe, ale także licznie zgromadzonej publiczności, która gorącym dopingiem zachęcała zawodników do walki o jak najlepszy wynik. Szczegółowe wyniki prezentujemy poniżej

 

 

Zuzanna Gowin & Captain

 

Grand Prix CSI2* Cavaliada Lublin 2016 - wyniki 

  1. Łukasz Koza (POL) & Chito Blue - 0/0, 36,87 s
  2. Wojciech Wojcianiec (POL) & Cassio Melloni - 0/0, 39,51 s
  3. Msciwoj Kiecoń (POL) & Celana Z - 0/4, 36,67 s
  4. Paul Wiktor (GER) & Colonia 12 - 0/4, 37,25 s
  5. Zuzanna Gowin (POL) & Captain - 0/4, 40,29 s
  6. Jarosław Skrzyczyński (POL) & Zazou Szumawa - 0/4, 40,69 s

 

Łukasz Koza & Chito Blue

 

Wojciech Wojcianiec & Cassio Melloni 

 

Jarosław Skrzyczyński & Zazou Szumawa 

 

 

Po świetnych występach w Lublinie (2. miejsce w piątkowym konkursie DR i 3. w GP, oba zaliczane do rankingu) prowadzenie w rankingu Cavaliada Tour 2015/2016 objął Mściwoj Kiecoń. Drugie miejsce zajmuje Jarosław Skrzyczyński, a trzecie Łukasz Koza. Zwycięzcę Cavaliada Tour 2015/2016 poznamy 28 lutego, po Grand Prix w Warszawie. 

 

Mściwoj Kiecoń & Celana Z

 

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl