Gałkowo Masters 2016: Wojciech Wojcianiec najszybszy w Grand Prix

Data publikacji: 2016-07-05
Wojciech Wojcianiec & Naccord Melloni fot. Oliwia Chmielewska
Wojciech Wojcianiec & Naccord Melloni

 

Gałkowo Masters to jedna z najchętniej odwiedzanych i jednocześnie najbardziej medialnych imprez jeździeckich w Polsce. W każdej edycji uczestniczą nie tylko najlepsi polscy zawodnicy, ale również ludzie kultury, sztuki, którzy chętnie śledzą sportowe rozgrywki. 

Nie inaczej było też w tym roku. Na starcie Gałkowo Masters 2016 stawiła się liczna grupa zawodników w tym reprezentant Polski - Wojciech Wojcianiec, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski - Grzegorz Kubiak orazuczestnik MŚ Kentucky 2010 - Piotr Sawicki. Na trybunach kibicowali im gorąco m.in. Kinga Rusin, Piotr Kraśko czy Kamila Szczawińska. Nad wszystkim czuwała natomiast Karolina Ferenstein-Kraśko - właścicielka gałkowskiej stadniny i pomysłodawczyni zawodów. 

Do najtrudniejszego i najbardziej prestiżowego konkursu - Grand Prix, rozgrywanego w tym roku jako Memoriał mjr Ludwika Ferensteina, przystąpiło 16 zawodników. Na liście startowej widniało początkowo więcej nazwisk, niestety niesprzyjająca aura (deszcz) odstraszyła część zawodników. 

 

Wojciech Wojcianiec & Naccord Melloni

 

Losy zwycięstwa toczyły się do samego końca. Oba nawroty Grand Prix, jako jedyni "na czysto" pokonali Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni oraz Tomasz Klein na Grand Robin. Ostatecznie minimalnie szybszy był ten pierwszy. Co ciekawe niewiele zabrakło aby Wojciech Wojcianiec w ogóle nie ukończył konkursu. W pierwszym nawrocie, na ostatniej przeszkodzie Naccord Melloni oddał tak duży skok, że jeździec został dosłownie "wykatapultowany" z siodła. Na szczęście "kontakt z podłożem" nastąpił dopiero za celownikami i zawodników mógł wystartować również w II nawrocie. W drugiej części konkursu zdecydowanie najszybszy - 51,06 s był Robert Wilczewski. Niestety zawodnik przypałcił ten doskonały czas jednym błędem.

Zwycięzca podczas dekoracji odebrał nie tylko puchar, ale także pamiątkową szablę oraz telewizor marki Sharp - patronującej konkursowi Grand Prix. 

Warto podkreślić, że w Gałkowie świetnie spisały się również amazonki - Dominika Bach na Rosa Belli była trzecia, a Marika Słowińska na Viper WZ - szósta. Wyniki poniżej. 

 

Tomasz Klein & Grand Robin

 

Dominika Bach & Rosa Bella

 

 

Grand Prix Gałkowo Masters 2016 - Memoriał mjr Ludwika Ferensteina

  1. Wojciech Wojcianiec & Naccord Melloni - 0/0, 51,66 s 
  2. Tomasz Klein & Grand Robin - 0/0, 52,38 s
  3. Dominika Bach & Rosa Bella - 1/0, 56,05 s
  4. Robert Hestkowski & Hipoidas - 1/0, 61,37 s
  5. Robert Wilczewski & Caspar MS - 0/4, 51,06 s
  6. Marika Słowińska & Viper W Z- 0/4, 56,04 s
  7. Łukasz Troszczyński & Coltrane - 4/0, 56,06 s
  8. Paulina Endraszka & Zamelus W - 6/1, 67,29 s
  9. Grzegorz Kubiak & Elear - 1/8, 57,91 s
  10. Piotr Sawicki & Weltdame - 1/13 pkt, 64,41 s

Wyniki szczegółowe

 

Sportową rywalizację na gałkowskim parkurze uzupełniły pokazy Blanki Satory, która przywiozła ze sobą hiszpańskiego Escudero VII, znanego choćby z występu w teledysku Cleo oraz dwa miniaturowe koniki - Ciuciu oraz Cookie. 

 

Tomasz Klein & Grand Robin

 

 

Marika Słowińska & Viper W Z

 

 

 

Tak po przejeździe cieszył się Tomasz Klein

 

 

Marika Słowińska & Viper W Z

 

 

Robert Wilczewski & Caspar MS - najszybsza para II nawrotu

 

 

Wojciech Wojcianiec & Naccord Melloni

 

 

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl