Gałkowo Masters 2019: Przed nami już XVIII edycja zawodów!

Data publikacji: 2019-06-27
Łukasz Koza (POL) – zwycięzca zeszłorocznej edycji Grand Prix Gałkowo MastersJeździectwo jako dzieło sztuki, 17 lat historii, bogaty program sportowy oraz mnóstwo gwiazd wśród publiczności – oczywiście mowa o nadchodzących zmaganiach Gałkowo Masters, które odbędą się w dniach od 28 do 30 czerwca w Stadninie Koni Ferensteinów (Gałkowo 45, 12-220 Ruciane-Nida). Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy? 


Przed nami już XVIII edycja tego medialnego wydarzenia, które dzięki swojemu zasięgowi rzeczywiście promuje jeździectwo! Od zawsze stawia się tu na wysoki poziom sportowy i ukazanie, że sporty konne to także artyzm. Program obejmie aż 24 konkursy, a we wszystkich starciach swoich sił spróbuje ponad 100 zawodników z Polski i różnych państw Europy. Najtrudniejszym konkursem będzie oczywiście Grand Prix, który ponownie odbędzie się jako Memoriał ppłka Ludwika Ferensteina (relacja z zeszłego roku jest dostępna TUTAJ). 


Goście będą też mogli zobaczyć przebieg Mistrzowskiego Testu Powożenia czy Próby Terenowej, a także będą zaproszeni do wzięcia udziału w koncercie oraz sobotniej loterii. Nie zabraknie również słynnego już konkursu, w którym zawsze startują polskie gwiazdy, a wśród nich m.in.: Weronika Książkiewicz, Olga Bołądź, Grażyna Wolszczak, Karolina Szostak, Kinga Rusin, Anna Kalczyńska, Maria Niklińska, Tamara Gonzalez Perea, Renata Kaczoruk, Agnieszka Woźniak-Starak, Kamila Szczawińska czy Kaja Śródka. W składzie jury zobaczymy Kasię Sokołowską (reżyserkę pokazów mody i jurorkę w programie „Top Model”), Dawida Wolińskiego (projektanta mody i jurora w programie „Top Model”) oraz Joannę Horodyńską (stylistkę mody i modelkę). Na czym polega ta rywalizacja? Oczywiście chodzi o legendarny konkurs kapeluszy! 
Przydatne linki:

Oficjalna strona internetowa zawodów Gałkowo Masters 2019

Strona wydarzenia na Facebooku

Stadnina Koni Ferensteinów w Gałkowie

Wyniki na żywotekst i opracowanie: equista.pl, fot. materiały prasowe/Piotr Ratuszynski