Gałkowo Masters 2016

Data publikacji: 2016-06-24
Gałkowo Masters 2016 main
 fot. Gałkowo Masters 2016

 

Przed nami kolejna, już 15. edycja zawodów jeździeckich Gałkowo Masters. Potrwają one trzy dni - od 1 do 3 lipca - w tym czasie rozegranych zostanie 15 konkursów. Organizatorzy zaplanowali klasy dla koni i zawodników na niemal wszystkich poziomach. Specjalnie dla młodych koni, ubiegających się o prawo startu w Mistrzostwach Polski Młodych Koni, rozegrane zostaną konkursy eliminacyjne. Poza nimi przewidywana jest rywalizacja w trzech rundach - Srebrnej (120 cm), Złotej (130/135 cm) i Diamentowej (140/145 cm). Finał tej ostatniej po raz pierwszy zostanie rozegrany jako memoriał mjr Ludwika Ferensteina. 

Atrakcyjne położenie, w sercu Mazur, bliskość najpiękniejszych, polskich jezior i świetna atmsofera gałkowskich zawodów co roku przyciąga czołowych zawodników i wielu sponsorów. Tylko w 2015 roku publiczność i licznie zgromadzeni goście mogli podziwiać na parkurze m.in. brązowego medalistę MP - Maksymiliana Wechtę, który dosiadając konia Quintus zwyciężył w konkursie Grand Prix.

 

Maksymilian Wechta & Quintus - zwycięska para Grand Prix Gałkowo Masters 2016

 

 

Gałkowo Masters 2016 to nie tylko sport jeździecki na wysokim poziomie. Poza konkursami sportowymi planowane są m.in. pokazy Blanka Satora Show, które niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony publiczności. 

 

Powiązane linki:

 

 

Blanka Satora & Escudero - w specjalnym pokazie

 

 Oficjalny plakat - Gałkowo Masters 2016

 

 

źródło: Oliwia Chmielewska/equista.pl oraz materiały prasowe