CSI Zielona Góra 2020: Organizator podał nową datę zawodów

Data publikacji: 2020-06-18
WOSiR Drzonków, fot. CSI Zielona Góra/Facebook
WOSiR DrzonkówZaplanowany na kwiecień debiut zawodów CSI Zielona Góra trzeba było
odwołać ze względu na pandemię koronawirusa, jednak teraz organizator mógł już podać nową datę rozegrania zmagań. Kiedy się odbędą i czego możemy się spodziewać? Oto pierwsze szczegóły nowych zawodów! 


Zawody odbędą się w trzeci weekend lipca (16-19 lipca) na terenie WOSiR Drzonków. Ośrodek dysponuje nowoczesnym hipodromem (arena główna – 95 x 50 m, rozprężalnia 75 x 30 m), a same CSI Zielona Góra są rezultatem podjęcia współpracy z KS Jumping Events z Poznania, organizatorem np. 4FOULEE Poznań. Program obejmie aż 15 międzynarodowych konkursów w skokach, stawką będzie aż 214 tys. zł, a jednym z konkursów będzie też I Memoriał Pauliny Kopacz. W trakcie zmagań będzie obowiązywał podział na poniższe rundy: 

  • Młodych koni (5- i 6-latki)
  • Elite Tour (110-115 cm) – bez udziału zawodników startujących w konkursach na poziomie 130 cm i wyżej
  • Small Tour (120-125 cm) – pula nagród w finale wyniesie 10 tys. zł
  • Medium Tour (130-135 cm – w finale 20 tys. zł
  • Big Tour (140-145 cm – Grand Prix z pulą 100 tys. zł i możliwością zdobycia punktów do światowego rankingu FEIWszystkie rundy na poziomie 2 gwiazdek będą trzydniowe (piątek-niedziela), jednak – co rzadkie na CSI – każdy duet będzie mieć prawo do czterech startów podczas zawodów. Więcej o CSI Zielona Góra opowiedział Szymon Tarant z KS Jumping Events: „Nie udało się w kwietniu, ale teraz jesteśmy zdeterminowani, aby te zawody przeprowadzić. Korzystając z naszego doświadczenia organizacji podobnych imprez w Poznaniu i we Wrocławiu, chcemy wprowadzić sport jeździecki na najwyższym poziomie tym razem do Zielonej Góry. Gospodarze obiektu są bardzo przychylni, a sam hipodrom jest naprawdę doskonały, więc możemy spodziewać się dobrych zawodów”. 


Panel zgłoszeń jest już otwarty, a same zawody zostaną rozegrane bez udziału publiczności, choć na szczęście będzie można śledzić przebieg zmagań – zawody będą transmitowane na stronie tylkoskoki.pl.  Przydatne linki:

WOSiR Drzonków

Strona wydarzenia na Facebooku

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. CSI Zielona Góra/Facebook