Tor Wyścigów Konnych Służewiec: Szczepan Mazur wciąż na szczycie!

Data publikacji: 2020-06-08
Gonitwa nr 4 (7 czerwca 2020 roku), fot. Tor Wyścigów Konnych Służewiec


Pierwszy czerwcowy weekend wyścigowy (6-7 czerwca) na Torze Wyścigów Konnych Służewiec zakończył się m.in. wielkim sukcesem Inter Royal Lady (Holy Roman Emperor – Fearn Royal/Ali-Royal) i Joanny Wyrzyk – klacz zapewniła sobie imponującą przewagę (14 długości) i bez wysiłku pokonała rywalki, co pozwoliło amazonce utrzymać się na 3. miejscu czempionatu jeździeckiego. Szczepan Mazur, lider tego zestawienia, nikomu nie oddał tronu, za to na 2. pozycji doszło do zmiany – na miejscu Błażeja Giedyka znalazł się Sanzhar Abaev. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich gonitw! 


Joanna Wyrzyk & Inter Royal Lady (Holy Roman Emperor x Ali-Royal)



Program pierwszego dnia objął 9 gonitw, w tym pierwszy klasyk sezonu, czyli wyścig nr 5 (Nagroda Westminster Wiosenna). Wygrana 3-letniej Inter Royal Lady (Holy Roman Emperor – Fearn Royal/Ali-Royal) nie była zaskoczeniem – tak jak podejrzewano, nie dość, że klacz bez problemu pokonała wszystkie rywalki, to jeszcze zrobiła to w pięknym stylu. Dosiadana przez Joannę Wyrzyk Inter Royal Lady należy do BMS Group S. Pegza, a na co dzień trenuje pod okiem Adama Wyrzyka


Rozmowa z Joanną Wyrzyk



DZIEŃ I, sobota (6 czerwca)

Gonitwa nr 1

(1600 m, gonitwa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej III grupy)

1. Awrad Al Khalediah (FR) & (-1) Sanzhar Abaev (59.0)

2. Go Fast de Bozouls (FR) & dż. Kamil Grzybowski (59.0)

3. Frehel de Bozouls (FR) & dż. Cornelia Fraisl (62.0)

Gonitwa nr 2

(1400 m, gonitwa dla 4-letnich i starszych koni II grupy)

1. Majkel (IRE) & (-1) Joanna Wyrzyk (56.0)

2. Caresser (FR) & dż. Sergey Vasyutov (60.0)

3. Windsor Beach (IRE) & dż. Szczepan Mazur (63.0)

Gonitwa nr 3

(1600 m, gonitwa dla 3-letnich klaczy czystej krwi arabskiej II grupy hodowli krajowej wpisanych do Polskiej Księgi Stadnej Koni Arabskich Czystej Krwi, które nie biegały)

1. Hefira Grand & k.dż. Daria Pantchev 

2. Elwaresa & pr.dż. Konrad Mazur 

3. Mustima & dż. Viktor Popov 

Gonitwa nr 4

(1800 m, gonitwa dla 4-letnich i starszych koni III grupy)

1. Montero (FR) & dż. Aleksander Kabardov (60.0)

2. Invincible Gunner (IRE) & dż. Dimitry Petryakov (60.0)

3. Gancegal (IRE) & dż. Szczepan Mazur (62.0)

Gonitwa nr 5, Nagroda Westminster Wiosenna – L (kat. A)

(1600 m, gonitwa międzynarodowa dla 3-letnich klaczy)

1. Inter Royal Lady (IRE) & k.dż. Joanna Wyrzyk (59.0)

2. Seririo (FR) & pr.dż. Konrad Mazur (59.0)

3. I Belive in Angels & dż. Szczepan Mazur (59.0)


Gonitwa nr 5 (Nagroda Westminster Wiosenna )



Gonitwa nr 6

(1600 m, gonitwa dla 3-letnich klaczy III grupy)

1. Scuti (FR) & dż. Aleksander Kabardov (59.0)

2. Amazing & (-1) Sanzhar Abaev (58.0)

3. Bellatrix Orion (IRE) & dż. Viktor Popov (59.0)

Gonitwa nr 7

(1800 m, gonitwa dla 3-letnich koni wyłącznie III grupy; seria A)

1. Javan Eagle (IRE) & dż. Aleksander Reznikov (59.0)

2. Marysin & (-1) Joanna Wyrzyk (58.0)

3. Luaithrion (GB) & dż. Kamil Grzybowski (59.0)

Gonitwa nr 8

(2000 m, gonitwa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej II grupy)

1. Gatsby de Bozouls (FR) & dż. Kamil Grzybowski (60.0)

2. Ouzbeks du Panjshir (FR) & dż. Cornelia Fraisl (62.0)

3. Eldas & k.dż. Sanzhar Abaev (60.0)

Gonitwa nr 9

(1300 m, gonitwa dla 4-letnich i starszych koni III grupy)

1. Urugwajka & (-1) Sanzhar Abaev (58.0)

2. Ujoor (IRE) & dż. Aleksander Reznikov (59.0)

3. Shuri (IRE) & (-2) Konrad Mazur


Gonitwa nr 9 



W kolejnym dniu również zorganizowano 9 gonitw, a najważniejszymi z nich były wyścigi nr 4 (Women Power Series) oraz 5 (Nagroda Westminster Rulera) – w pierwszym z nich triumfowali 5-letni ogier Pilecki (Duke of Marmalade – D'Addario/Galileo) & Joanna Wyrzyk, w drugim 3-letni ogier Timemaster (Mukhadram – Tierceville/Oratorio) & Stefano Mura


Wywiad z Krzysztofem Ziemiańskim, trenerem ogiera Timemaster (Mukhadram x Oratorio)



DZIEŃ II, niedziela (7 czerwca)

Gonitwa nr 1 

(1800 m, gonitwa dla 3-letnich koni II grupy)

1. Hipop de Loire (FR) & dż. Szczepan Mazur (59.0)

2. L'Aquilla (IRE) & dż. Aleksander Kabardov (57.0)

3. Kalinda & dż. Kamil Grzybowski (57.0)

Gonitwa nr 2

(1200 m, gonitwa dla 3-letnich koni III grupy)

1. Fuzja & dż. Szczepan Mazur (61.0)

2. Jagudka (CZE) & (-2) Konrad Mazur (57.0)

3. Inulla dż. & dż. Aleksander Kabardov (58.0)

Gonitwa nr 3

(1600 m, gonitwa międzynarodowa eksterierowa dla 3-letnich koni czystej krwi arabskiej II grupy, które nie biegały)

1. Aplaus & k.dż. Sanzhar Abaev (58.0)

2. Ezyr & dż. Aleksander Reznikov (58.0)

3. Brylant & dż. Sergey Vasyutov (58.0)

Gonitwa nr 4, Women Power Series (1)

(2000 m, gonitwa dla 4-letnich i starszych koni wyłącznie III grupy; koni dosiadają wyłącznie amazonki)

1. Pilecki (IRE) & (-1) Joanna Wyrzyk (59.0)

2. Velnelis (IRE) & (-1) Karolina Kamińska (59.0)

3. Design & (-4) Wiktoria Czwarno (58.0)

Gonitwa nr 5, Nagroda Westminster Rulera – L (kat. A)

(1600 m, gonitwa międzynarodowa dla 3-letnich ogierów i klaczy)

1. Timemaster (FR) & dż. Stefano Mura (59.0)

2. Gran Emperor (IRE) & dż. Anton Turgaev (59.0)

3. Night Tornado (GB) & k.dż. Błażej Giedyk (59.0)


Gonitwa nr 5



Gonitwa nr 6

(1400 m, gonitwa dla 4-letnich i starszych koni czystej krwi arabskiej wyłącznie III grupy)

1. Anwar Al Khalediah (FR) & dż. Szczepan Mazur (60.0)

2. Guajok de Bozouls (FR) & dż. Kamil Grzybowski (59.0)

3. Monther Al Khalediah (FR) & (-1) Sanzhar Abaev (61.0)

Gonitwa nr 7

(2000 m, gonitwa handikapowa III grupy dla 3-letnich koni; wagi według handikapu generalnego plus 3 kg)

1. Zefora & (-1) Sanzhar Abaev (59.0)

2. Leading Lion & dż. Viktor Popov (55.5)

3. Warcraft & dż. Stefano Mura (55.0)

Gonitwa nr 8

(1800 m, gonitwa dla 3-letnich koni wyłącznie III grupy; seria B)

1. Ishii Maki & (-1) Sanzhar Abaev (58.0)

2. Adventure (FR) & (-1) Błażej Giedyk (58.0)

3. Jaunty (GB) & dż. Viktor Popov (57.0)

Gonitwa nr 9

(1600 m, gonitwa dla 4-letnich i starszych klaczy III grupy)

1. Showmeyourheaven (IRE) & dż. Szczepan Mazur (60.0)

2. Lady Laila (IRE) & dż. Viktor Popov (60.0)

3. Torretta & dż. Sergey Vasyutov (62.0)


Czempionat jeździecki (7 czerwca 2020 r.)







tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Tor Wyścigów Konnych Służewiec