KWPN Hensgtkeuring 2015 - wyniki

Data publikacji: 2015-02-10
Handsome O (Johnson x Rousseau) KWPN Hengstenkeuring 2015
Czempion ogierów ujeżdżeniowych Handsome O (Johnson x Rousseau)

 

W dniach 4-7.02.2015 w 's-Hertogenbosch, przed komisją księgi KWPN zaprezentowano ponad 200 ogierów z rocznika 2012. Podobnie jak w latach minionych kwalifikację na testy uzyskała tylko niewielka ich część. O ogierach uczestniczących w korungu pisaliśmy wcześniej tu, a o wynikach i  najlepszych jego uczestnikach piszemy poniżej. 

 

Ogiery skokowe

O licencję związku KWPN walczyła w tym roku ponad setka ogierów skokowych. Wśród nich najliczniejsza, bo aż 8-konna była stawka synów ogiera Numero Uno (Libero H x Lord Calando). Akceptację komisji uzyskały 43 ogiery, a najlepszy okazał się syn wspomnianego Numero Uno - Hamilton (od klaczy po Burggraaf).

W gronie ogierów dopuszcoznych do próby dzielności znaleźli się też synowie Arezzo VDL, Eldorado van de Zeshoek, Indoctro czy Zirocco Blue. Szansę na wywalczenie licencji związku KWPN otrzymał także pełny brat ogiera Tornesch - Helsinki (Lux Z x Libero H)

Ogiery skokowe dopuszczone do testów

 

Hamilton (Numero Uno x Burggraaf) KWPN Hengstenkeuring 2015Czempion skokowy - Hamilton (Numero Uno x Burrggraaf)

 

Ogiery ujeżdżeniowe

Komisja księgi KWPN na tegorocznym korungu dokonała oceny ok. 90 ogierów ujeżdżeniowych. Zdecydowanie najliczniej reprezentowane były ogiery Apache (11 synów) i Charmeur (9). Prawo udziału w testach 20 ogierów. W tym gronie znalazło się aż 5 potomków wspomnianego wcześniej Apache (UB 40 x Krack C), trzej synowie ogiera Charmeur (Florencio I x Jazz) i po dwaj synowie takich ogierów jak Totilas i Jazz

Czempionem wybrano kalibrowego i bardzo eleganckiego ogiera Handsome O (Johnson x Rousseau). Jego ojciec, Johnson to drużynowy złoty medalista Mistrzostw Świata z Caen (2014). Handsome O został sprzedany na aukcji po korungu za 300 tys. euro.

Ogiery ujeżdżeniowe dopuszczone do testów

 

 

fot. kwpn.nl

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram