Międzynarodowa Federacja Jeździecka żegna Jana Kowalczyka

Data publikacji: 2020-02-28
Logo FEI i Jan Kowalczyk, fot. FEI, Dava Palej Timeless Photography


Nadal trudno pogodzić się z odejściem Jana Kowalczyka… Nasz medalista olimpijski i laureat ponad 600 konkursów jeździeckich zmarł 24 lutego, a do grona składających kondolencje dołączyła Międzynarodowa Federacja Jeździecka (FEI)

Jan Kowalczyk (POL) & Artemor podczas IO w Moskwie (1980)
Na stronie internetowej Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej pojawiło się pożegnanie Jana Kowalczyka, w którym zawarto krótką biografię polskiego jeźdźca oraz słowa Sabriny Ibáñez (sekretarz generalnej FEI):

„Jan Kowalczyk był wspaniałym ambasadorem jeździectwa w Polsce, a zdobycie przez niego i Artemora złotego medalu na stadionie olimpijskim w Moskwie było naprawdę zdumiewające. Był i nadal będzie inspiracją dla młodych aspirujących jeźdźców z całej Polski, a z powodu tej smutnej straty składamy szczere kondolencje”. 


W tym samym wpisie Międzynarodowa Federacja Jeździecka wyraziła współczucie dla rodziny i przyjaciół Jana Kowalczyka, a także dla PZJ i całego polskiego środowiska jeździeckiego.


Pogrzeb Jana Kowalczyka odbędzie się 4 marca (środa) o godz. 13:00 w kościele rzymskokatolickim św. Ignacego Loyoli, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego do grobu na Cmentarzu Komunalnym Północnym (ul. Wóycickiego 14A, Wólka Węglowa).  

tekst i opracowanie: equista.pl, źródło: FEI, fot. Dava Palej Timeless Photography, mat. prasowe FEI