Cavaliada Kraków 2020: Kilka słów o pokazach

Data publikacji: 2020-02-13
Pokaz, fot. Karol Rzeczycki


Wystarczy jedynie zerknąć na
PROGRAM krakowskiej Cavaliady, by przekonać się o jego bogactwie i różnorodności. Weekendowe konkursy w skokach przez przeszkody, powożeniu i ujeżdżeniu będą przeplatane pokazami, na które zapraszają Małopolski Związek Hodowców Koni, Polski Związek Hodowców Koni i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Przypomnijmy, że najbliższa Cavaliada odbędzie się w dniach od 20 do 23 lutego 2020 r. na terenie Tauron Areny (ul. Stanisława Lema 7), a organizator liczy na pobicie zeszłorocznego rekordu frekwencji

Zaproszenie na wspólne bicie rekordu w Krakowie Pokazy będzie można zobaczyć przez weekend, a pierwszy z nich rozpocznie się w sobotę o godz. 17:30. Tauron Arena wypełni się kolorowymi zaprzęgami i powożącymi ubranymi w piękne stroje ludowe. Widzowie będą mieli niepowtarzalną szansę na zobaczenie najróżniejszych powozów – od tradycyjnych (zaprzęgi krakowskie, podhalańskie, lachowskie, a także gospodarskie ciągnięte przez koniki polskie) poprzez eleganckie (węgierskie i angielskie) aż do sportowych, które poprowadzą konie rasy huculskiej. 


Wspaniali artyści, piękne stroje i zachwycające konie – tak zapowiadają się cavaliadowe pokazy!Niedzielne pokazy zaczną się o godz. 13:00 – wówczas na arenie pojawią się zachwycające konie arabskie ze Stadniny w Michałowie. Później odbędzie się występ wręcz hipnotyzującej grupy La Pattat Dutka & Franczak Horse Show, co z pewnością oczaruje publiczność.  Połączenie ujeżdżenia z woltyżem daje niepowtarzalny efekt, a całość uzupełnia zróżnicowana muzyka – spokojniejsze utwory w przypadku dresażu, rock w trakcie ewolucji na koniach w pełnym galopie. 
Przydatne linki:

Relacje z Cavaliady Tour 2019/2020 

PROGRAM i plan transmisji

Wyniki na żywo

Cavaliada online

Strona internetowa Cavaliady

Relacje z Cavaliady Tour 2018/2019 

Cavaliada na Facebooku 

Cavaliada na Twitterze 

Cavaliada na Instagramie
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Karol Rzeczycki