In memoriam: Lady Cracotte

Data publikacji: 2018-10-29

 

27 października na wiecznie zielone pastwiska pogalopowała zaledwie 10-letnia klacz Lady Cracotte (Quaprice – Daphner Samy/Galoubet A), znana z udanych startów pod Nielsem Bruynseelsem (NED). Powodem śmierci klaczy był wypadek.

 

Niels Bruynseels & Lady Cracotte podczas LGCT w Rzymie (2018), fot. Mario Grassia/LGCT 
 

 

Włoska klacz sportowa Lady Cracotte (zwana pieszczotliwie „Cracky”) urodziła się 22 lutego 2008 r. Do końca września tego roku brała udział w zawodach z Nielsem Bruynseelsem (NED) – dla tej pary był to intensywny sezon, ale „Cracky” była w bardzo dobrej formie, wystarczy wspomnieć zwycięstwa np. na Grand Prix w Lier (w maju br.) czy Grand Prix w Waregem (we wrześniu br.).

 

Niels Bruynseels & „Cracky” w Waregem (2018)

 

Od października na Lady Cracotte jeździł Cian O'Connor (IRL), brązowy medalista olimpijski (2012). To właśnie ten irlandzki zawodnik poinformował o odejściu klaczy:

 

Oficjalne oświadczenie (oryginał dostępny TUTAJ):

Jestem zdruzgotany ogłaszaniem dziwnego wypadku, który zakończył się śmiercią Lady Cracotte, a miał miejsce wczoraj wieczorem po zawodach w Montpellier. Luzacy szykowali klacz do snu w stajni, gdy nagle coś ją przestraszyło, będąc na uwiązie wpadła w panikę i przewróciła się. Bardzo dziękuję moim oddanym pracownikom, a szczególnie luzakom Dylanowi i Mie.

 

Choć O'Connor jeździł na Lady Cracotte zaledwie od niecałego miesiąca, był przekonany, że to jeden z jego najlepszych koni. Ta młoda klacz już bardzo wiele osiągnęła, choć z pewnością największe sukcesy były dopiero przed nią… Jej jeźdźcom oraz luzakom składamy najszczersze wyrazy współczucia.

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Mario Grassia/LGCT 

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Lady Cracotte

Inspiracje

Facebook

Instagram