Ośrodek Helgstrand Dressage zakupił Windsome Farm za 17,4 mln dolarów!

Data publikacji: 2020-02-07
Luksusowa i bajecznie droga nieruchomość na Florydzie na sprzedaż
Windsome Farm w Wellington z lotu ptakaHelgstrand Dressage
to jedna z najbardziej rozpoznawalnych europejskich stacji ogierów ujeżdżeniowych – ta popularność wynika nie tylko z posiadania rewelacyjnych koni w ofercie, ale i stałego rozwoju firmy. Najnowsza inwestycja robi ogromne wrażenie! Niedawno ogłoszono, że zarząd Helgstrand Dressage zapłacił aż 17,4 mln dolarów za ośrodek jeździecki
Windsome Farm w Wellington na Florydzie


Helgstrand Dressage - Windsome Farm USA

Helgstrand's visions for Windsome Farm in Wellington We know that you have been waiting to learn a bit more about Helgstrand buying Windsome Farm in Wellington, Florida - so please lean back and watch this video showing you the place and telling about our visions Video of the property: Luxhunters Production.

Opublikowany przez Helgstrand Dressage Piątek, 31 stycznia 2020
Andreas Helgstrand o zakupie Windsome Farm w WellingtonGłówna siedziba Helgstrand Dressage mieści się w Danii, poza tym działa też oddział w Niemczech. Stado ogierów ma też powiązania z Cichoń Dressage, polskim ośrodkiem hodowli i treningu koni ujeżdżeniowych – to właśnie dzięki tej współpracy w Polsce pojawił się świetny Don Deluxe (De Niro – Egoistin/Rosario)
, a już niebawem odbędzie się konferencja z udziałem Christiana Springborga z Helgstrand Dressage. Teraz ośrodek zyskał dodatkowy oddział w Wellington na Florydzie, miejscowości silnie kojarzonej z jeździectwem ze względu na częstą organizację najróżniejszych zawodów i imprez (np. Winter Equestrian Festival czy The Palm Beach Masters). 


Wnętrze stajni na terenie Windsome FarmOśrodek
Windsome Farm powstał w 1995 r., a do dziś jest to jeden z największych obiektów tego typu w Wellington. Duńczycy z Helgstrand Dressage wynajęli ten obiekt już 3 lata temu, następnie w sezonie zimowym wysłali tam ponad 20 koni. Nad wszystkim czuwał dr Ulf Möller, który wkrótce przyjął kolejne zwierzęta (np. w grudniu 2019 r. wysłano 16 koni, które następnie miały zostać sprzedane podczas Global Dressage Festival 2020). W 2018 r. rozpoczęła się współpraca Helgstrand Dressage z Waterland Private Equity, dzięki której mogło dojść do zakupu Windsome Farm. Nieruchomość była wielokrotnie wystawiana na sprzedaż, a najwyższa cena wywoławcza wyniosła 42,5 mln dolarów (2016). Teraz proponowana cena wyniosła 25 mln dolarów, jednak ostatecznie zapłacono za nią 17,4 mln dolarów. Okolice i wnętrza Windsome Farm można zobaczyć TUTAJ.tekst i opracowanie: equista.pl, fot. christiesrealestate.com