Georgina Bloomberg (USA) znów doceniona za filantropię!

Data publikacji: 2020-01-28
Georgina Bloomberg (USA) & Quibelle, fot Dava Palej Timeless Photography
Georgina Bloomberg (USA) & Quibelle


Georgina Bloomberg (USA)
to nie tylko zawodniczka w skokach przez przeszkody, ale również filantropka, która szczególnie skupia się na pomaganiu ludziom związanym z jeździectwem i zwierzętom. W styczniu br. amazonka otrzymała Equus Foundation Humanitarian Award, co jest kolejnym docenieniem jej działań. 

It was a huge honor to be recognized with the US Equestrian/EQUUS Foundation Humanitarian Award at the #USEF...

Opublikowany przez Georginę Bloomberg Sobota, 11 stycznia 2020
Georgina Bloomberg o otrzymaniu nagrody


Georgina Bloomberg (USA) & Quibelle podczas LGCT Prague 2019
Choć Georgina Bloomberg  znajduje się w czołówce najbogatszych ludzi świata, nie zapomina o istnieniu ludzi w potrzebie. Z tego względu w 2006 r. założyła firmę The Rider’s Closet, której głównym zadaniem jest organizowanie stałej zbiórki nowej i używanej odzieży dla jeźdźców. Następnie wszystko otrzymują biedniejsze szkoły jazdy konnej czy osoby prywatne, a wszystko po to, by brak pieniędzy nie wiązał się z koniecznością rezygnacji z marzeń. Amazonka jeździ od 4. roku życia (!), dlatego nic dziwnego, że chciałaby, by ten piękny sport był dostępny dla każdego i to niezależnie od grubości portfela. Obecnie 37-letnia Georgina często bierze udział w zawodach, na koncie ma m.in. brązowy medal w klasyfikacji drużynowej Igrzysk Panamerykańskich w Toronto (2015). 

Georgina Bloomberg o swojej stajni i mieszkających w niej zwierzętachRównie ważne jest dla niej dobro zwierząt, przy czym nie są to tylko słowa, ponieważ Amerykanka daje przykład na co dzień – pod swoją opieką ma lub miała m.in.: psy, miniaturowe konie, muły, świnie, koguta, gołębia, kozę i wiele koni. Większość z tych zwierząt trafiło tu po bardzo trudnych przejściach (np. po próbie wywiezienia do rzeźni). Georgina cały czas zachęca do tego, by adoptować zamiast kupować, a jej działania są często nagradzane – np. w 2016 r. Humane Society of the United States wyróżniło ją nagrodą Compassion in Action Award „za jej niestrudzoną pracę na rzecz ochrony wszystkich zwierząt”. Warto też dodać, że jest członkiem zarządu Hampton Classic Horse Show, Emma and Georgina Bloomberg Foundation i Bloomberg Family Foundation, a także wiceprezesem organizacji Animal Aid USA

#FFF; border: 0; border-radius: 3px; box-shadow: 0 0 1px 0 rgba(0,0,0,0.5),0 1px 10px 0 rgba(0,0,0,0.15); margin: 1px; max-width: 540px; min-width: 326px; padding: 0; width: calc(100% - 2px);">
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Georgina (@georginabloomberg)

Georgina, jej syn Jasper i przygarnięty przez amazonkę TeddyNa początku tego roku Bloomberg otrzymała Equus Foundation Humanitarian Award – ta nagroda może być wręczona osobie lub grupie osób, głównym kryterium jest szeroko pojęte dbanie o poprawę dobrostanu koni, w tym także promowanie wiedzy na ten temat. Amazonka odebrała statuetkę podczas Pegasus Awards Dinner zorganizowanego w ramach USEF Annual Meeting (od 8 do 11 stycznia br. w West Palm Beach na Florydzie). Gratulujemy! 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography