Cavaliada Poznań 2019: Niezbędnik kibica

Data publikacji: 2019-11-28
Cavaliada Poznań 2019: Niezbędnik kibica, fot Dava Palej
Adam Grzegorzewski (POL) & Just an HeroCzas rozpocząć nowy sezon Cavaliady Tour 2019/2020! Gospodarzem pierwszej odsłony będzie tradycyjnie Poznań, a zmagania sportowe i dodatkowe atrakcje będą odbywać się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nasz „Niezbędnik kibica” będzie przydatny dla wszystkich kibiców, szczególnie tych, którzy wybiorą się na to wydarzenie. Jaki będzie program, czy na miejscu będzie można skorzystać z internetu lub bankomatu, gdzie znajdą się punkty gastronomiczne? Zapraszamy do lektury i oczywiście kibicowania, pamiętajmy, #wearecavaliada!


Jarosław Skrzyczyński (POL) & ChacclanaPODSTAWOWE INFORMACJE 

 • Nazwa: Cavaliada Poznań 2019
 • Termin: 28 listopada do 1 grudnia 2019 
 • Adres: Międzynarodowe Targi Poznańskie (ul. Głogowska 14)CZYM JEST CAVALIADA?

Spotkanie w Poznaniu będzie jednocześnie otwarciem nowego sezonu, a program sportowy obejmie zmagania w skokach przez przeszkody, ujeżdżeniu, powożeniu, WKKW, paraujeżdżeniu i woltyżerce, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie (więcej o zawodnikach i gwiazdach pisaliśmy w TYM artykule). Najwięcej emocji z pewnością wzbudzi najtrudniejszy konkurs, czyli Grand Prix (CSI4*), który w tamtym roku wygrał nikt inny jak Jarosław Skrzyczyński na klaczy Chacclana. W tym roku na starcie pojawią się świetni skoczkowie, a wysokie premie finansowe, aż 4 konkursy zaliczane do Rankingu Longines i możliwość awansu na Igrzyska Olimpijskie do Tokio z pewnością spowodują, że walka o wysokie miejsca będzie zacięta (pisaliśmy o tym TUTAJ). Lista atrakcji dodatkowych będzie równie bogata – odwiedzający będą mogli wziąć udział w Grze Targowej, zaznajomić się z ofertami ponad 100 wystawców, obejrzeć ciekawą część artystyczną czy III Ogólnopolski Czempionat Koni Ras Szlachetnych w Skokach Luzem.


Piotr Mazurek podczas Cavaliady 2017Cavaliada Tour to wielkie święto jeździectwa! Tak wygląda terminarz sezonu 2019/2020: 

 • Poznań | od 28 listopada do 1 grudnia 2019 r. | Międzynarodowe Targi Poznańskie 
 • Lublin | od 30 stycznia do 2 lutego 2020 r. | Targi Lublin
 • Kraków | od 20 do 23 lutego 2020 r. | Tauron Arena
 • Warszawa | od 12 do 15 marca 2020 r. | TorwarDOJAZD I PARKING

Międzynarodowe Targi Poznańskie są położone w centrum Poznania, dlatego dojazd nie powinien sprawić żadnych problemów. Dla wygody i ze względu na dobro środowiska zachęcamy jednak do skorzystania z transportu publicznego. Niedaleko Targów znajduje się dworzec PKP, jak również liczne przystanki tramwajowe i autobusowe (rozkłady jazdy można sprawdzić TUTAJ). 


 


Parking na terenie MTP będzie nieczynny dla odwiedzających (będą mogli z niego korzystać jedynie zawodnicy i osoby upoważnione), jednak w razie potrzeby będzie można zostawić samochód na parkingu zlokalizowanym zaledwie 5 min pieszo od MTP (ul. Matejki 63).


MAPA OBIEKTU

W poruszaniu się po Międzynarodowych Targach Poznańskich z pewnością będzie pomocna poniższa mapka! 

Mapka MTP
PROGRAM

Cavaliada Poznań ruszy 28 listopada, a zakończy się 1 grudnia br. Część sportowa będzie realizowana na terenie Areny A (Pawilon 5) i Areny B (Pawilon 7A) – pełna rozpiska wraz z harmonogramem transmisji jest dostępna TUTAJ. Na kibiców będą też czekały inne atrakcje, np. 30 listopada odbędzie się III Ogólnopolski Czempionat Koni Ras Szlachetnych w Skokach Luzem (więcej TUTAJ), a poza tym również Festiwal Foodtrucków CAVALIADA, Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych czy Meet The Stars (spotkania z gwiazdami jeździectwa). Pełną rozpiskę pokazów i atrakcji dodatkowych można znaleźć TUTAJ.


Sameh El Dahan (EGY) & Suma's ZorroZAWODNICY

Z roku na rok Cavaliada przyciąga coraz więcej wspaniałych zawodników z całego świata – poznańska lista przyjętych obejmuje 300 jeźdźców z 34 państw i ponad 500 koni! Na starcie pojawią się m.in. Kristaps Neretnieks (LAT), Andrew Kocher (USA), Sameh El Dahan (EGY) czy Michael Whitaker (GBR), ale wśród Polaków także nie zabraknie prawdziwych gwiazd skoków, ujeżdżenia czy WKKW. Więcej na ten temat TUTAJ.


LISTY STARTOWE I WYNIKI

Listy startowe będzie można znaleźć na stronie zawodykonne.com, na której będą też publikowane wyniki na żywo. Adrian Kostrzewa & Favory, Pluto237, Pegasus oraz PlutoXINTERNET

Na miejscu będzie można skorzystać z darmowego internetu – wystarczy wybrać sieć MTP FREE WI-FI, otworzyć dowolną przeglądarkę, wypełnić formularz rejestracyjny, a następnie poczekać na wiadomość z loginem i hasłem. 


Oficjalny plakat Cavaliada Poznań 2019UDOGODNIENIA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – nie brak wind i podjazdów, dodatkowo szerokości drzwi są dopasowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Nie ma też przeciwwskazań do przyjścia w towarzystwie psa przewodnika, jednak trzeba wziąć pod uwagę poziom głośności imprezy, który może być nie do przyjęcia przez część zwierząt. W razie potrzeby dodatkowej pomocy mogą udzielić cavaliadowi wolontariusze. 


Wojciech Wojcianiec (POL) & Cassio MelloniGRA TARGOWA

W trakcie Cavaliady w Poznaniu każdy chętny będzie mógł wziąć udział w Grze Targowej – zabawa odbędzie się 29 listopada (piątek) oraz 1 grudnia (niedziela), a do wygrania będą nagrody przygotowane przez wystawców. Jakie są zasady? Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.


CAVALIADOWE GADŻETY

Kibicowanie mogą uświetnić gadżety z cavaliadowego sklepu! Oferta obejmuje bransoletki, koszulki z różnymi nadrukami, kamizelki, zmywalne tatuaże, naklejki, nakrycia głowy i wiele innych. Pamiętajcie, że wraz z Cavaliadą Poznań 2019 swoją premierę będzie miała również całkowicie nowa kolekcja ubrań! Pełna oferta jest dostępna TUTAJ


Mateusz Kiempa (POL) z tatuażami ze sklepiku CavaliadaPUNKTY GASTRONOMICZNE

Pomiędzy kolejnymi elementami programu będzie można złapać trochę oddechu, a także coś przekąsić, by nabrać sił przed kolejną porcją emocji. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będą otwarte punkty gastronomiczne, które będzie można znaleźć w następujących miejscach: 

 • pawilon 5 – MTPcafe
 • pawilon 6 – CAVALIADA SALOON Food&Drinks: Karczma, Hot dogi, Zapiekanki, Pizza i FoodTrucki
 • pawilon 6 – MTPBistro
 • obok pawilonu 7 i 8 – kawiarnia MTPCafe oraz punkt z hot dogami
 • na antresoli między pawilonem 8 i 8A – MTPBistro. 


SZATNIA

Wszyscy odwiedzający będą mogli skorzystać z szatni, która znajduje się tuż obok kas (najlepiej najpierw zakupić bilety, a dopiero później oddać swoje rzeczy). Za zostawioną kurtkę trzeba będzie zapłacić 2 zł, a za bagaż 5 zł.


BANKOMAT

Wypłacanie gotówki na miejscu będzie możliwe dzięki usłudze cashback, z której będzie można skorzystać w MTPcafe lub MTPbistro (wystarczy kupić dowolną rzecz). Limity: VISA – do 300 zł, karta MasterCard – do 500 zł. Najbliższe bankomaty znajdują się poza obiektem: Bank Zachodni WBK SA – ul. Głogowska 16, PKO SA – ul. Głogowska 26, PKO BP – ul. Głogowska 10.


Zaproszenie na Cavaliada Tour 2019/2020
Przydatne linki:

Relacje z Cavaliada Tour 2019/2020 

Strona internetowa Cavaliady

Relacja online z Cavaliady Poznań

Program Cavaliady Poznań 2019 (PDF) 

Master List (skoki przez przeszkody)

Relacje z Cavaliada Tour 2018/2019 

Cavaliada na Facebooku 

Cavaliada na Twitterze 

Cavaliada na Instagramie

Zgłoszenia i wyniki na żywo

 
 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography