Trzy nowe ogiery z licencją Związku Holsztyńskiego

Data publikacji: 2015-01-07
Tło ogiery holsztyńskie
Jeden z uznanych ogierów Croesus (Casall x Coronado) sfotografowany w trakcie CSI4* Poznań 2013

 

W dniach 5-6 stycznia 2015 w siedzibie Związku Holsztyńskiego w Elmshorn odbyło się zimowe uznawanie ogierów. Komisji przedstawiono 11 ogierów - 10 ras półkrwi oraz jednego pełnej krwi angielskiej, a licencję uzyskała trójka z nich - Croesus (Casall x Coronado), Brantzau (Baloubet du Rouet x Carthago)Lord Fauntleroy (Lord Pezi x Contendro I).

 

Croesus HOL (Casall x Coronado) ur. 2004, hod. Karl Heinrich Pries

Skarogniady Croesus jest synem ogiera Casall i klaczy Penelope po Coronado. Reprezentuje on rodzinę żeńską nr 730B, z której wywodzą się takie konie jak Caletto I, Coronado czy Asca Z. Croesus jest ogierem pozywtynie sprawdzonym w sporcie - z dobrymi wynikami startował w konkursach 150-160 cm (Beat Mandli). 

Wcześniej licencję hodowlą przyznał mu m.in. Związek Oldenburski

 

Croesus & Beat Mandli, CSI4* Villach 2013

 

Brantzau SF (Baloubet du Rouet x Carthago) 2011, hod. Jean Paul Coche

Szlachetny, kasztanowaty Brantzau ma bardzo ciekawe pochodzenie. Jest synem fenomenalnego skoczka i reproduktora ogiera Baloubet du Rouet oraz córki Carthago, klaczy Z-Thorradi. To już kolejny udany owoc połączenia krwi francuskiej z krwią ogiera Carthago. Doskonałym przykładem takiego "mariażu" jest choćby Mylord Carthago.

 

Brantzau w St Lo, październik 2014

 

26 października Brantzau uczestniczył w Czempionacie Francji. W kategorii ogierów trzyletnich, z notą 7,55 pkt zajął 4-te miejsce w stawce 67 koni. Właścicielem tego ogiera jest Holender Wiepke Van de Lageweg - założyciel jednej z najbardziej znanych stacji ogierów w Europie - VDL.

 

Lord Fauntleroy (Lord Pezi x Contendro I) 2009, hod. ZG Kern

Bardzo urodziwy Lord Faunterloy mimo młodego wieku jest już uznany w Związku Hanowerskim i Oldenburskim (OS). W 2012 odbył próbę dzielności w zakładzie treningowym Moritzburg uzyskując średnią za elementy skokowe 8,54.

W 2013 i 2014 Lord Faunterloy zwyciężał w czempionacie skokowym dla koni hanowerskich z notami 8,8 i 9,5 pkt, w 2014 roku zakwalifikował się również do Bundeschampionatu.

 

Lord Faunterloy

 

źródło: holsteiner-verband.com, fot. Oliwia Chmielewska