Posiadłość ze stajnią i stodołą w niezwykłym miasteczku Dexter

Data publikacji: 2019-07-14
Posiadłość ze stajnią i stodołą w stanie Michigan, fot. Visible Homes


Dom ze stajnią w niewielkim miasteczku Dexter (Michigan, USA) jest szczególnie polecany osobom, które trenują WKKW, choć tak naprawdę w nieruchomości zakocha się każdy miłośnik koni. Ta zachwycająca posiadłość zajmuje łącznie ok. 6 ha i składa się z domu głównego, stajni i stodoły, jednak warto jeszcze wspomnieć o samej miejscowości. Co ciekawego dzieje się w okolicy? Nie brak tu zawodów w WKKW czy… w rzucie podkową!


Prezentacja nieruchomości Nieruchomość jest położona zaledwie 5 km od centrum miejscowości, najbliższe duże miasta to Ann Arbor (13 km w linii prostej), Detroit (ok. 65 km) i Chicago (ok. 200 km). Tylko 1 km od domu działa duży ośrodek Cobblestone Farms, który specjalizuje się w WKKW – odbywają się tu treningi, zawody, kliniki ze znanymi zawodnikami i pokazy jeździeckie, a to wszystko pod okiem wykwalifikowanego personelu i w rewelacyjnych warunkach. W Dexter prężnie działa Dexter Ringers Horseshoe Club, zrzeszający miłośników uwielbianego w USA sportu, czyli… rzutu podkową! W tutejszym parku (Dexter's First Street Park) można znaleźć aż 12 stanowisk do treningu i rozgrywania zawodów. Dodajmy, że najlepsi zawodnicy już od 110 lat biorą udział w organizowanych w różnych miejscach… Mistrzostwach Świata w rzucie podkową. Już znamy okolicę, dlatego teraz czas na wycieczkę po posiadłości! 


Widok z lotu ptakaDom może wydawać się niewielki, ale to tylko pozory – powierzchnia wynosi aż 370 m2Z domu wychodzi się na rozległy tarasZ tarasu można w spokoju doglądać niemal całą posiadłość Przedpokój z przeszklonymi drzwiami wejściowymi, które zapewniają jeszcze więcej światłaW jednej części dużego pomieszczenia urządzono salon z kominkiem A w drugiej kuchnię – na tym zdjęciu dobrze widać, że pomieszczenie może być ogrzewane aż przez dwa kominkiZbliżenie na drugi kominek Przestronna i jasna sypialniaŁazienka z dużym prysznicem, wanną i szafkami na kosmetyki czy akcesoriaBiuro ze stylowymi meblamiKolejna sypialniaW domu znajduje się też duże pomieszczenie z m.in. bilardem czy barkiemBardzo przydatne miejsce, czyli garderobaCzas na spacer po stajni! W budowie użyto drewna sosnowego, a w środku rozmieszczono 6 klasycznych boksów w stylu europejskim (1 jest przeznaczony dla mniejszego konia). Oczywiście są tu też wszystkie niezbędne pomieszczenia (m.in. paszarnia czy siodlarnia), w których zadbano również o bezpieczeństwo zarówno ludzi, jak i koni.


Stodoła (z lewej) i stajnia o wymiarach 34 x 60 mZbliżenie na stajnię – tuż przy niej są też padoki Użycie drewna sosnowego gwaranuje solidność i trwałość Chwilka relaksu? Wnętrze stajni Doskonale widać, że do budowy użyto materiałów wysokiej jakości Każdy z boksów wyposażono w m.in. osobne światła, gniazda elektryczne czy żłoby marki NelsonW różnych miejscach stajni zamontowano czujniki dymu i temperatury, by podnieść poziom bezpieczeństwaKeep calm and ride on!

 

Siodlarnia, w której bez problemu zmieszczą się np. szafki na akcesoria jeździeckie PaszarniaTu zmieści się każda ilość zapasów!Poddasze gospodarcze w środku stajniNa terenie działki wydzielono 3 padoki Zbliżenie na stodołę W stodole z pewnością nie zabraknie miejsca na sprzęt Posiadłość wyceniono na 1 250 000 USD (ok. 4 759 250 PLN). 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Visible Homes