Znany ośrodek Ocala Jockey Club wystawiony na sprzedaż

Data publikacji: 2021-05-20
Ośrodek Ocala Jockey Club, fot. Premier Sotheby's International Realty


Nazwanie tego miejsca jeździeckim rajem nie będzie żadną przesadą, ponieważ amerykański ośrodek Ocala Jockey Club to klasa sama w sobie! Obiekt jest położony w miejscowości Reddick na Florydzie i ok. 27 km od World Equestrian Center, a w momencie powstania, czyli w latach 80., była to rodzinna farma. Dziś odbywają się tu liczne zawody (w tym np. zmagania kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Tokio) w WKKW, ujeżdżeniu i skokach, ponadto także szkolenia młodych koni, jak również wesela, kliniki, spotkania i imprezy firmowe lub o charakterze rodzinnym. Ośrodek Ocala Jockey Club sprawdza się we wszystkich tych rolach, co też widać w szeregu przyznanych nagród – przykładem może być wyróżnienie przyznane przez Florida Sports Foundation. W przypadku tej nieruchomości ogromne wrażenie robią już nawet same liczby! Ocala Jockey Club zajmuje działkę o powierzchni 373 ha, a na jej terenie znajduje się m.in. ogromny tor wyścigowy, 7 stajni z łącznie 178 boksami, kilometry tras jeździeckich czy 48 padoków. 


Jeździecki raj widziany z lotu ptakaTrawiasta arena do ujeżdżenia i skoków, którą zaprojektował Richard JefferyStajnia – łącznie jest ich tu 7Cała działka zajmuje aż 373 ha!Główny budynek (940 m2), czyli klub z restauracją i basenem Wejście na teren nieruchomościZbliżenie na bramę wjazdową Tor wyścigowyTor posiada system automatycznego nawadnianiaPagórkowaty teren daje możliwość wyznaczania urozmaiconych tras w ramach próby terenowej Na terenie nieruchomości wyznaczono kilometry (!) tras do jazdy konnejNa kolejnych zdjęciach widać było mnóstwo padoków – razem jest ich tu aż 48 Ten teren wydaje się nie mieć końca… 
Prestiż tego miejsca nie budzi żadnych wątpliwości, co oczywiście musiało też znaleźć swoje odbicie w cenie – biuro nieruchomości wyceniło Ocala Jockey Club na 16 500 000 USD, czyli ok. 61 177 050 PLN. 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Premier Sotheby's International Realty