LGCT Paris 2019: Zwycięstwo w rękach Christiana Ahlmanna!

Data publikacji: 2019-07-08
Christian Ahlmann (GER) &  Take A Chance On Me Z (Taloubet Z x Aldatus Z), fot. Stefano Grasso/LGCT
Christian Ahlmann (GER) & Take A Chance On Me Z (Taloubet Z – Abba Z/Aldatus Z)11. etap Longines Global Champions Tour odbył się w dniach od 5 do 7 lipca na paryskim Polu Marsowym (pełny terminarz jest dostępny
TUTAJ), a triumfatorem tego spotkania był Christian Ahlmann (GER), który zaledwie kilka dni wcześniej… został tatą! Całe wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, wśród gości znaleźli się np. Marion Cotillard (zdobywczyni Oscara za główną rolę w filmie „Niczego nie żałuję – Edith Piaf”) czy Guillaume Canet (aktor i reżyser). 


Zapierający dech w piersiach widok na paryski parkurPowolutku zachodzące słońce przepięknie oświetliło parkur, na którym zobaczyliśmy rywalizację 34 zawodników. Niemal wszyscy ukończyli I rundę (była tylko 1 rezygnacja), a do II nawrotu dostało się 7 skoczków. Tym razem najlepszy był Christian Ahlmann (GER) & 10-letni ogier Take A Chance On Me Z (Taloubet Z – Abba Z/Aldatus Z), co oznacza, że tym samym Niemiec awansował do listopadowych zmagań LGCT Super Grand Prix w Pradze (CZE). Zaledwie kilka wcześniej na świat przyszła córeczka Ahlmanna: „To niesamowity tydzień, w poniedziałek urodziła się moja córka Ella. Nie byłem wystarczająco skoncentrowany. Judy [żona] nie była zbyt szczęśliwa, gdy pojechałem na zawody. Powiedziała, że lepiej, bym dobrze sobie poradził. Myślę, że teraz jest szczęśliwa!”. 2. miejsce zajęła Celine Schoonbroodt-de Azevedo (BEL) & 11-letnia klacz Cheppetta (Chepetto – My Cash/Cash), a na 3. pozycji uplasował się Kevin Staut (FRA) & 10-letni wałach Calevo 2 (Casall – Farnique/Levantos I). 


Christian Ahlmann (GER) & Take A Chance On Me Z (Taloubet Z x Aldatus Z) 


Celine Schoonbroodt-de Azevedo (BEL) & Cheppetta (Chepetto x Cash)


Kevin Staut (FRA) & Calevo 2 (Casall x Levantos I)Wyniki jedenastej kwalifikacji LGCT

LGCT Grand Prix, Paryż, 6 lipca

1. Christian Ahlmann (GER) & Take A Chance On Me Z – 0/0; 35,60

2. Celine Schoonbroodt-de Azevedo (BEL) & Cheppetta – 0/0; 36,82

3. Kevin Staut (FRA) & Calevo 2 – 0/0; 37,25

4. Pénélope Leprevost (FRA) & GFE Excalibur de la Tour Vidal – 0/0; 39,29

5. Kim Emmen (NED) & Delvaux – 0/0; 39,84

6. Marc Houtzager (NED) & Sterrehof's Calimero – 0/4; 37,99

7. Shane Breen (IRL) & Ipswich van de Wolfsakker – 0/12; 36,70

Wyniki szczegółowe 

Lista startowa 


Podium LGCT w Paryżu Niepokonany Pieter Devos (BEL) zebrał nowe punkty, dzięki czemu jeszcze bardziej umocnił swoją pozycję lidera. Ben Maher (GBR) i Daniel Deusser (GER) zamienili się miejscami, z awansu o 2 miejsca cieszył się Peder Fredricson (SWE), żadnego ruchu nie wykonał Niels Bruynseels (BEL), a ze spadkami musieli pogodzić się Maikel van der Vleuten (NED) oraz Marcus Ehning (GER). W pierwszej dziesiątce pojawili się Scott Brash (GBR), Jos Verlooy (BEL) i Kevin Staut (FRA), a poza nią Julien Epaillard (FRA), Martin Fuchs (SUI) oraz Bart Bles (NED).


Ranking LGCT 2019 

1. Pieter Devos (BEL) – 224 

2. Daniel Deusser (GER) – 215

3. Ben Maher (GBR) – 215 

4. Peder Fredricson (SWE) – 187 

5. Niels Bruynseels (BEL) – 187 

6. Maikel van der Vleuten (NED) – 175 

7. Scott Brash (GBR) – 145 

8. Jos Verlooy (BEL) – 145 

9. Kevin Staut (FRA) – 143 

10. Marcus Ehning (GER) – 142

Ranking szczegółowy


Marion Cotillard i Guillame Canet w ParyżuKolejne spotkanie odbędzie się w dniach od 12 do 14 lipca, a gospodarzem będzie miejscowość Chantilly (FRA)!tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Stefano Grasso/LGCT

Konie - zobacz rodowody

Calevo

Take A Chance On Me Z