Nicola Philippaerts (BEL) z nowym koniem

Data publikacji: 2019-07-05
Luciana Diniz & Camargo 2, fot Dava Palej Timeless Photography

Nicola Philippaerts (BEL) ma dopiero 26 lat, a już jest uznawany za jednego z najlepszych skoczków świata. Młody Belg otrzymał do swojej dyspozycji nowego konia, z którym właśnie uczestniczy w pierwszych wspólnych zawodach – mowa o Knokke Hippique Summer Circuit (3-7 czerwca) w Knokke-Heist (BEL). Czy 11-letni ogier Camargo (Canturo – Fit For Fun 13/For Pleasure) okaże się idealnie dopasowanym partnerem sportowym? 


Luciana Diniz (POR) & Camargo podczas LGCT w Szanghaju (2019)Hanowerski Camargo ma na koncie starty z m.in. Lucianą Diniz (POR) czy Ludgerem Beerbaumem (GER) – wraz z amazonką zwyciężyli np. w zmaganiach Tourmaline Cup (160 cm) w Spruce Meadows (2018), a w majowych zawodach LGCT 2019 w Szanghaju zajęli 4. miejsce (podsumowanie można znaleźć
TUTAJ), z kolei wraz z niemieckim zawodnikiem wystąpili razem na czerwcowych zawodach w Riesenbecku, gdzie w konkursie Grand Prix (145 cm) zajęli 7. miejsce (2019). Warto jeszcze wspomnieć o tym, że Diniz tworzy fantastyczny duet z matką Camargo, czyli 15-letnią Fit For Fun 13 (For Pleasure – Fetzi/Fabriano) – para sięgnęła po zwycięstwo np. całego cyklu LGCT 2015 (podsumowanie jest dostępne TUTAJ). 


Luciana Diniz (POR) & Camargo podczas LGCT w Chantilly (2018)Hodowcą i właścicielem konia jest Ralf Jünger, który zachował sobie prawo do decydowania o rozwoju hodowlanym Camargo. Karierą sportową zwierzęcia będą zarządzali Ludo Philippaerts (ojciec zawodnika) oraz Frans Lens (przyjaciel rodziny i sponsor zawodnika). Nicola zajmuje obecnie 21. miejsce w rankingu FEI, wygrał np. etapy LGCT 2018 w Chantilly (relacja jest dostępna
TUTAJ) czy Cascais/Estoril (podsumowanie jest dostępne TUTAJ), na koncie ma również dwukrotne zajęcie 4. miejsca podczas Mistrzostw Świata w Lanaken (2013, 2017).
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography