LGCT Cannes 2019: Niels Bruynseels najlepszy w Grand Prix!

Data publikacji: 2019-06-11
Niels Bruynseels (BEL) & Gancia de Muze (Malito de Reve x Nimmerdor) w Cannes, fot. Stefano Grasso/LGCT
Niels Bruynseels (BEL) & Gancia de Muze (Malito de Reve x Nimmerdor)Tym razem Longines Global Champion Tour odbyło się w przepięknym i słonecznym Cannes (FRA), światowej stolicy kina (zapowiedź wydarzenia jest dostępna TUTAJ). Jedni z najlepszych skoczków świata rywalizowali w dniach od 6 do 8 czerwca na terenie ośrodka Stade des Hesperides, który znajduje się bardzo blisko słynnego bulwaru La Croisette. W Grand Prix CSI5* najlepszy był Niels Bruynseels (BEL), a dzięki temu zwycięstwu Belg może już przygotowywać się do listopadowego finału finałów w Pradze (CZE)!


Stade des Hesperides w CannesTemperatura rośnie, bo każdy ze skoczków marzy o awansie do LGCT Super Grand Prix, a warunkiem jest zwycięstwo podczas dowolnego etapu Longines Global Champion Tour. Za nami już siódma odsłona zawodów (kalendarz LGCT jest dostępny TUTAJ), tym razem o „bilet” do Pragi zawalczyło 33 zawodników. Gospodarzem toru był Gregory Bodo (FRA), który oczywiście wywiązał się ze wszystkich wymagań stawianym parkurom na poziomie CSI5* 160 cm. I runda zakończyła się 1 eliminacją i 3 rezygnacjami, a w kolejnym podejściu udział wzięło już tylko 10 osób. Połowa z nich nie popełniła żadnego błędu, jednak najszybszy okazał się Niels Bruynseels (BEL), który tak podsumował swoje zwycięstwo: „Wygrana takiego GP wiele dla mnie znaczy. Muszę podziękować mojemu koniowi, jest jednym z najlepszych koni, jakie miałem”. Mowa tu o 13-letniej klaczy Gancia de Muze (Malito de Reve – Barones/Nimmerdor). 2. miejsce wywalczył Scott Brash (GBR) & 10-letni wałach Hello Mr President (Comme d'Api vd Hacienda Z – Pirouette/NN), z kolei na 3. miejscu uplasował się Daniel Deusser (GER) & 12-letni wałach Calisto Blue (Chacco Blue – Fontara/Con Air).


Niels Bruynseels (BEL) & Gancia de Muze (Malito de Reve – Barones/Nimmerdor)Scott Brash (GBR) & Hello Mr President (Comme d'Api vd Hacienda Z – Pirouette/NN)Daniel Deusser (GER) & Calisto Blue (Chacco Blue – Fontara/Con Air)Wyniki siódmej kwalifikacji LGCT

LGCT Grand Prix, Cannes, 8 czerwca

1. Niels Bruynseels (BEL) & Gancia de Muze – 0/0; 34,69 

2. Scott Brash (GBR) & Hello Mr President – 0/0; 35,66 

3. Daniel Deusser (GER) & Calisto Blue – 0/0; 35,97 

4. Pieter Devos (BEL) & Espoir – 0/0; 37,39 

5. Shane Breen (IRL) & Ipswich van de Wolfsakker – 0/0; 38,10 

6. Olivier Perreau (FRA) & Venizia d'Aiguilly – 0/4; 36,42 

7. Maikel van der Vleuten (NED) & Verdi TN – 0/4; 37,48 

8. Emil Hallundbaek (DEN) & Chalisco – 0/4; 38,34 

9. Bassem Hassan Mohammed (QAT) & Gunder – 0/8; 35,47 

10. Eric van der Vleuten (NED) & Wunschkind 19 – 0/8; 39,67 

Wyniki szczegółowe

Lista startowa


Podium w Cannes Daniel Deusser (GER)
i Pieter Devos (BEL) nie dość, że utrzymali swoje pozycje, to jeszcze zebrali dodatkowe punkty. Zwycięzca Grand Prix mógł świętować awans – Niels Bruynseels (BEL) z pewnością bez żalu opuścił 6. miejsce, by zająć ostatnią pozycję na podium. Powody do radości miał również Maikel van der Vleuten (NED), który wskoczył o jedno oczko wyżej. Niestety nie obyło się bez zmian miejsc na niekorzyść, Ben Maher (GBR) spadł z 3. na 5., Peder Fredricson (SWE) z 4. na 6., a Harrie Smolders (NED) z 7. na 10. Do pierwszej dziesiątki wskoczyli Scott Brash (GBR), Marcus Ehning (GER) i Bart Bles (NED), poza nią znaleźli się Jérôme Guery (BEL), Malin Baryard-Johnsson (SWE) i Evelina Tovek (SWE).Ranking LGCT 2019

1. Daniel Deusser (GER) – 190

2. Pieter Devos (BEL) – 178

3. Niels Bruynseels (BEL) – 134

4. Maikel van der Vleuten (NED) – 128

5. Ben Maher (GBR) – 121

6. Peder Fredricson (SWE) – 120

7. Scott Brash (GBR) – 103

8. Marcus Ehning (GER) – 101

9. Bart Bles (NED) – 95

10. Harrie Smolders (NED) – 93

Ranking szczegółowy


Wał. Cornet d'Amour (Cornet Obolensky – Daquiri/Damiani) w Cannes – zapozował jak gwiazda filmowa!


Zawody Longines Global Champion Tour pędzą jak szalone, a kolejny etap będzie zarazem debiutem nowej lokalizacji! Zmagania odbędą się w dniach od 13 do 16 czerwca w Sztokholmie (SWE) – o tej nowości w kalendarzu pisaliśmy TUTAJ. Czy stolica Szwecji sprawdzi się jako gospodarz? O tym przekonamy się jeszcze w tym tygodniu! 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Stefano Grasso/LGCT