Klacz Quintella (Sanvaro x Baloubet Du Rouet) sprzedana!

Data publikacji: 2019-01-03
Jarosław Skrzyczyński (POL) & Quintella fot Dava Palej Timeless Photography

 

Na oficjalnym fanpage’u Jarosława Skrzyczyńskiego pojawiła się informacja o sprzedaniu 11-letniej klaczy Quintella (Sanvaro – Courbette/Baloubet Du Rouet). Już wkrótce trafi ona do nowego jeźdźca, natomiast najlepszy polski skoczek (o ostatnim awansie w Rankingu Longines pisaliśmy TUTAJ) jeszcze w tym miesiącu wystąpi z nowym koniem.

Jarosław Skrzyczyński (POL) & Quintella podczas startów w Cavaliada Poznań 2018

 

Jarosław Skrzyczyński właściwie już przyzwyczaił swoich fanów do dość częstych wymian swoich koni. Wcześniej informowaliśmy o sprzedaży obecnie 12-letniego wałacha Inferno (Incolor – Politesse D Ete/Italic Des Salines) czy 10-letniego wałacha Silver Shine (Califax – Agronda/Balou Du Rouet). Jesienią 2017 r. pojawiła się też wiadomość o tym, że wałach Crazy Quick (Chacco-blue – Doxanna/Quick Star) opuścił Polskę, by zacząć występować w nowych barwach. Kilka miesięcy później koń padł z powodu kolki (więcej TUTAJ i TUTAJ).

 

Jarosław Skrzyczyński & Quintella, Leszno 2016

 

Oldenburska Quintella urodziła się 27 lipca 2008 r. w niemieckiej hodowli Gestüt Lewitz, a jej rodowód dawał nadzieję na wiele sukcesów sportowych – matka Coubette (Baloubet du Rouet – Cozette Z/Continue) to córka złotego medalisty olimpijskiego (IO Ateny 2004; więcej informacji o Baloubet du RouetTUTAJ), a ojciec Sanvaro (Sandro Boy – Quilara/Calvaro Z) to syn zdobywcy Grand Prix w Monachium (2010). W 2014 r. Quintella trafiła do Stajni Sportowej Dyrek i zaczęła starty pod Jarosławem Skrzyczyńskim, a na ich 157 przypadło 36 zwycięstw, w tym m.in. podczas: CSI5* Knokke Hippique 2017 w Knokke (konkurs 145 cm – więcej TUTAJ), Silesia Equestrian 2018 w Jakubowicach (Finał Srebrnej Rundy – więcej TUTAJ) czy Cavaliady 2018 w Poznaniu (konkurs CSI4*-W). Te dobre wyniki pozwoliły Skrzyczyńskiemu na zdobycie dodatkowych punktów do Rankingu Longines.

 

Wpis Jarosława Skrzyczyńskiego na Facebooku
 

 

Quintella została sprzedana, obecnie przebywa u holenderskiego pośrednika (jak donosi portal Tylkoskoki.pl). Niestety nikt nie wie, do kogo teraz trafi – chodzą słuchy, że zostanie przetransportowana do Dubaju, jednak to nic pewnego. Wiadome jest natomiast to, że Skrzyczyński zacznie trenować i startować z nowym koniem. Mowa o prawie 10-letniej klaczy Be Happy (Cancara – Cassella/Casall), na której wcześniej jeździli: do 2015 r. Andrej Holly (SVK), do 2016 r. Monika Gonos Noskovicova (SVK) i do 2018 r. Miriam Schneider (GER). Debiut nowej pary odbędzie się podczas  zawodów CSI2* w Sopocie.

 

 

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography

 

 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Quintella ex. Sanbette