Silver Shine (Califax x Balou du Rouet) sprzedany!

Data publikacji: 2018-03-25
Silver Shine (Califax x Balou du Rouet) sprzedany!

 

W 2017 roku informowaliśmy o sprzedaży Crazy Quicka oraz Inferno, a dziś oficjalnie możemy potwierdzić, że kolejny koń ze stajni Jarosława Skrzyczyńskiego zmienia właściciela. Siwy, 9-letni wałach Silver Shine (Califax x Balou du Rouet) dołączył do grona koni "sprzedanych za ocean". Wyhodowany w stadninie Gestuet Lewitz (Paul Schockemöhle), a własności pani Izabeli Dyrek został wprowadzony w świat dużego sportu przez naszego aktualnego Mistrza Polski. Wczoraj późnym wieczorem, na oficjalnym profilu Jarosława Skrzyczyńskiego na portalu społecznościowym Facebook ukazała się następująca informacja:

Nasza wspólna sportowa kariera z Silver Shine dobiegła końca... 
Wiele sukcesów za nami, a Silver Shine na pewno udowodni, że jest światową gwiazdą i podbije parkury największych międzynarodowych zawodów 
Good luck Paris Ann with Silver Shine! 

 

Silver Shine w nowym domu (publikacje z oficjalnego profilu na instagramie zawodniczki)

 

Ten silny i dzielny wałach trafił do młodej, 26-letniej zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych Paris Sellon, którą mogliśmy podziwiać na żywo m.in. w Pucharze Narodów podczas ubiegłorocznych zawodów CSIO5* Sopot! Ta utalentowana amazonka jest jedną z córek znanego na całym świecie producenta seriali telewizyjnych James'a Burrows'a. Prywatnie, nie licząc skoków przez przeszkody na najwyższym poziomie, angażuje się w fundacje charytatywną Sentebale wspierającą dzieci z krajów trzeciego świata. Informacja o kupnie wałacha Silver Shine ukazała się na jej profilu na instagramie 24h wcześniej. 

 

Jarosław Skrzyczyński & Silver Shine - wielokrotni zwycięzcy

  

Rodowód

Silver Shine urodził się w 2009 roku w hodowli Gestüt Lewitz, znakomitego i znanego hodowcy koni sportowych Paula Schockemöhle. Został zapisany do księgi oldenburskiej, jest synem siwego holsztyńskiego ogiera Califax (Calido I x Julio Mariner xx), z matki po Balou du Rouet, synu legerdalengo Baloubet du Rouet (o którym obszernie pisaliśmy).

Kariera sportowa

W swojej kilkuletniej karierze sportowej Silver Shine startował w wielu prestiżowych zawodach w kraju i zagranicą, uczestnicząc w konkursach do poziomu Grand Prix włącznie. W świat wielkiego sportu wprowadził go multimedalista Mistrzostw Polski - Jarosław Skrzyczyński. Para ta wielokrotnie osiąga wysokie lokaty i prezentowała doskonałą formę.

Wśród najlepszych wyników Silver Shine należy wymienić:

  •  3 miejsce Youngster Tour, CSIO4* Linz 2016
  • 3 miejsce CSIO5* Sopot 2017
  • 3 miejsce CSI5* Knokke 2017
  • 3 miejsce CSI4* Salzburg 2017
  • 1 miejsce Grand Prix, CSI2* Cavaliada Lublin 2018

 

 

Nowej amazonce życzymy samych sukcesów!

 

 

 

 

tekst: equista.pl, fot. Timeless Photography/equista.pl

 

 

Konie - zobacz rodowody

Silver Shine