Nieziemska posiadłość z piękną stajnią na Great Island

Data publikacji: 2018-07-13

 

Wspaniały i ogromny dom, nowoczesna stajnia z 18 boksami i ujeżdżalnią, pastwiska oraz popularne zawody rozgrywane niemal przy tej posiadłości. Czy można chcieć czegoś więcej? Dziś zwiedzimy nieruchomość w Darien (stan Connecticut) – tę miejscowość ukazano w melodramacie „Droga do szczęścia” (reż. Sam Mendes, 2008 r.) z Leonardem DiCaprio i Kate Winslet w rolach głównych. Cenę posiadłości zostawmy sobie na sam koniec, a teraz skupmy się na oglądaniu i marzeniach!

 

Darien jest położone ok. 75 km na północny wschód od Nowego Jorku, co jest wystarczającą odległością, by móc odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. W okolicy domu są plaże, urocze zatoczki i dużo zieleni, a w sąsiedztwie znajdują się podobne rezydencje.

 

Great Island z lotu ptaka
 

Ok. 5 km stąd mieści się klub jazdy konnej Ox Ridge Riding & Racquet Club, w którym rokrocznie odbywają się popularne zawody w skokach przez przeszkody. Wydarzenie zawsze przyciąga zawodników z całych Stanów Zjednoczonych i różnych krajów Europy, a rywalizację obserwują tysiące widzów! Wrażenie robi też pula nagród – zwycięzca tegorocznego Grand Prix otrzyma aż 50 000 USD!

 

Dom główny w stylu kolonialnym
 

Dom główny powstał w 1915 r. i oczywiście był cały czas remontowany. Na terenie ogromnej działki (ok. 25 ha) są także mniejsze domy dla gości czy np. pracowników i domki na plaży. Oto kilka zdjęć wnętrz i innych budynków:

 

Jasny salon z kominkiem

 

Kolejny, jeszcze większy salon

 

Jeszcze jedno pomieszczenie z kominkiem, jest tu też piękny żyrandol 
 

Komfortowy dom dla gości

 

Dom np. dla pracowników

 

Jeszcze jeden dom – ten jest położony nad wodą

 

To miejsce zachęca do długiego wypoczywania!

 

Skaliste wybrzeże oraz piaszczysta plaża widoczna w oddali

 

Z tego domku wychodzi się bezpośrednio na plażę

 

W cenie są też niesamowite widoki ;)

 

Stajnia kryje w sobie ujeżdżalnię oraz 18 boksów z pełnym wyposażeniem. To jeszcze nie wszystko – są też pastwiska i ujeżdżalnia na świeżym powietrzu.

 

Stajnia w pełnej krasie – ujeżdżalnia znajduje się w centralnej części budynku

 

Wejście do stajni

Ujeżdżalnia z lotu ptaka

 

Sporo miejsca do trenowania!

 

Pastwisko  
 

Aby zostać nowym właścicielem tej wspaniałej posiadłości, wystarczy mieć w skarbonce „zaledwie”… 120 000 000 USD (452 676 000 PLN). :)

 

 

fot. houlihanlawrence.com, tekst i opracowanie: equista.pl