In memoriam: Codarco

Data publikacji: 2018-02-10
Codarco fot. Oliwia Chmielewska

 

W wieku zaledwie 11 lat, po krótkiej i ciężkiej chorobie odszedł ogier Codarco (Darco x Orame), w ostatnim czasie podstawowy wierzchowiec Amerykanki - Chloe Reid. 

Gniady, imponujący siłą i możliwościami skokowymi, Codarco przyszedł na świat w Irlandii i reprezentował tamtejszą księgę ISH. Jego ojcem był legendarny Darco (Lugano van La Roche x Codex), który zasłużył się przede wszystkim jako znakomity reproduktor, pozostawiając takie konie sportowe jak Winningmood (Luciana Diniz) czy Parco (Ludo Philippaerts). Matką Codarco była wyhodowana w Holandii Vereedom G (Orame x Galoubet), która dała również startującego w konkurencji skoków wałacha Zizico (Zidane).

Zanim Codarco trafił do USA startował z powodzeniem w Europie. Na międzynarodowe parkury wprowadził go Billy Twomey (IRL), a później dosiadał go Markus Beerbaum (GER) - prywatnie mąż znanej i utytułowanej zawodniczki Meredith Michaels-Beerbaum (GER) i brat utytułowanego Ludgera. Dosiadany przez Chloe Reid, Codarco z powodzeniem startował w konkursach 160 cm - w czerwcu 2017 roku para weszła w skład zwycięskiej drużyny amerykańskiej Pucharu Narodów CSIO5* Sopot

Podczas sekcji zwłok Codarco stwierdzono obecność nowotworu układu pokarmowego i to właśnie to schorzenie doprowadziło do niespodziewanej i przedwczesnej śmierci ogiera. 

 

Chloe Reid (USA) & Codarco, CSIO5* Sopot 2017 

 

 

 

Tekst: Equista.pl, fot. Oliwia Chmielewska 

 

Konie - zobacz rodowody

Codarco

Inspiracje

Facebook

Instagram