In memoriam: Quality

Data publikacji: 2017-10-06
Quality fot. Hof Sosath

 

Nie żyje holsztyński ogier Quality (Quinar x Lantaan) hod. Jurgen Jacobsen, jeden z najlepszych synów zasłużonego Quinara, a po mieczu wnuk legendarnego reproduktora Quidam de Revel. Jak poinformowała stacja ogierów Hof Sosath śmierć ogiera była następstwem nieszczęśliwego wypadku, jaki miał miejsce dwa lata temu podczas CSI2* Verden (o tym zdarzeniu pisaliśmy TUTAJ).

Szalenie urodziwy, w nowoczesnym typie Quality urodził się w Niemczech w 1999 roku i już jako młody koń prezentował duży talent skokowy. Podczas próby dzielności, w 2004 roku za cechy skokowe otrzymał noty w granicach 9-10 pkt, wygrał również kwalifikacje do Bundeschampionatu z notą 9,0 pkt. Do 2015 roku z powodzeniem startował w konkursach skokowych, wygrywając ponad 30 konkursów S-klasy (140-150 cm). Równocześnie Quality był wykorzystywany w hodowli. Licencję przyznały mu najlepsze niemieckie księgi m.in. holsztyńska oraz hanowerska, a w rankingu ogierów skokowych, prowadzonym przez WBFSH za rok 2016 zajmował 66. miejsce. 

Opisując ogiera Quality warto wspomnieć, że wyhodowana w Polsce, przez pp. Kosickich, i sprzedana niedawno na aukcji w Elmshorn za 13 500 euro klaczka po For Pleasure z matki Cormint x Quinar była jego bliską kuzynką. Jej druga matka - Rea to pełna siostra tego wspaniałego ogiera. 

 

 

 

 

Tekst: Equista.pl, fot. Hof Sosath
 

 

 

Konie - zobacz rodowody

Quality

Inspiracje

Facebook

Instagram