Huczne obchody 5-lecia istnienia Young Riders Academy

Data publikacji: 2018-11-02

 

W tym roku prestiżowa Young Riders Academy obchodzi swoje 5-lecie istnienia! Na uroczystej gali pojawią się wychowankowie ze wszystkich roczników, a także ich rodziny i przyjaciele. Oczywiście przewidziano także część sportową, czyli zawody grupy U25 (zawodników poniżej 25. roku życia).

 

Podczas zajęć na ujeżdżalni (rocznik 2015)

 

O dostaniu się do Young Riders Academy marzy wielu młodych jeźdźców z niemal całego świata, ale udaje się to tylko wybrańcom. Liczą się ambicje, talent, chęć ciężkiej pracy i uważanie jeździectwa nie tyle za sport, co sposób na całe życie. Głównym celem YRA jest kształcenie przyszłych ambasadorów hippiki, którzy będą odznaczali się ogromną wiedzą, jak również będą wzorem do naśladowania przez innych. Nauka obejmuje wymagające treningi pod okiem najlepszych szkoleniowców i najlepszych zawodników – wśród nich m.in.: Franke Sloothaak (GER), Jos Lansink (BEL), Marco Kutscher (GER), Gerco Schröder (NED) – ale to nie wszystko, bo w programie uwzględniono także solidną porcję edukacji. Młodzi jeźdźcy są uczeni np. organizacji pracy w stadninie czy sposobów przygotowywania dużych imprez sportowych. Edukacja obejmuje też nowoczesne aspekty jeździectwa – np. odpowiednie wykorzystywanie mediów społecznościowych, tajniki sponsoringu w sporcie, zagadnienia antydopingowe. Przy tym wszystkim ważne jest również dbanie o dobro konia, ale także wyrabianie w młodych ludziach zdrowego podejścia do konkurencji, wzajemnego szacunku i partnerstwa. Young Riders Academy przyjęła już ponad 40 uczniów, w tym także 2 z Polski – w zeszłym roku kształcili się tu Adam Grzegorzewski i Andrzej Opłatek (więcej pisaliśmy o tym TUTAJ).

 

Z prawej: Adam Grzegorzewski i Andrzej Opłatek (rocznik 2017)
 

Świętowanie 5-lecia działalności szkoły zaplanowano na 6 listopada. Młodzi jeźdźcy z 11 państw spotkają się w siedzibie Związku Holsztyńskiego (tutaj odbędą się zawody U25), a wieczorem wszyscy wezmą udział w uroczystej gali na zamku Breitenburg. Część sportowa odbędzie się w dniach od 5 do 7 listopada na terenie Fritz Tiedemann Halle w Elmshorn – zawodnicy zmierzą się na torze (za projekt będzie odpowiedzialny Louis Koninckx), a na miejscu będą także m.in. trenerzy i Eleonora Ottaviani, założycielka YRA.

 

 

 

 

 

tekst i opracowanie: equista.pl, fot. ridersacademy.eu 

 

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram