Młodzi polscy skoczkowie wyselekcjonowani do Young Riders Academy 2017!

Data publikacji: 2017-05-24
Andrzej Opłatek & Adam Grzegorzewski fot. Oliwia Chmielewska
Andrzej Opłatek (z lewej) i Adam Grzegorzewski (z prawej) laureatami Young Riders Academy 2017!

 

Z przyjemnością informujemy, że dwaj młodzi polscy skoczkowie - Adam Grzegorzewski i Andrzej Opłatek zostali wyselekcjonowani do tegorocznej edycji Young Riders Academy!

O prawo udziału w tym niezwykle interesującym programie edukacyjnym walczyło w tym roku 26 młodych zawodników z całej Europy. Ostatecznie komisja w składzie Dirk Deemersman (BEL), Emile Hendrix (NED), Jean Maurice Bonneau (FRA) i Sven Holmberg (SWE) ogłosiła, że prawo udziału w pełnym programie YRA 2017 poza Polakami uzyskali: Francesca Ciriesi (ITA), Matt Garrigan (IRL) i Guido Klatte (GER). 

Zakwalifikowanie się do "pełnego programu" YRA 2017 oznacza, że każdy z jego uczestników uzyska prawo półrocznego szkolenia pod okiem najlepszych zawodników i trenerów, będzie również uczestniczył w programie edukacyjnym skonstruowanym tak, aby jak najlepiej przygotować go do zawodu profesjonalnego jeźdźca-skoczka. Organizatorzy Young Riders Academy 2017 zadeklarowali, że uczestnicy programu będą mieli okazję szkolić się pod okiem takich autorytetów jak Jos Lansink, Rolf Goran Bengtsson, Marcus Beerbaum czy Marco Kutscher. 

Gratulujemy!

 

fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl