In memoriam: Introversa delle Roane

Data publikacji: 2017-04-22
Robert Powała & Introversa fot. Oliwia Chmielewska
 Introversa delle Roane & Robert Powała

 

W wieku 20 lat odeszła Introversa delle Roane (Maigueside xx - Elegance delle Roane) - zasłużona klacz, przez lata startująca w konkurencji WKKW. 

Introversa przyszła na świat we Włoszech, ale przez siedem sezonów startowała pod reprezentantem Polski - Robertem Powałą. Para startowała w konkursach do klasy 3* włącznie. Dwukrotnie występowała m.in. w Finale Pucharu Świata, zajmując w Deauville 25. miejsce (2008). Mimo niedużego wzrostu miała ogromne serce do walki i dobrze radziła sobie nawet z dużymi, międzynarodowymi krosami. 

 

Robert Powała & Introversa delle Roane, Finał PŚ Strzegom 2009

 

 

 

 

Talent Introversy nie był przypadkowy. Klacz ta miała bowiem bardzo interesujące pochodzenie. Jej ojcem był ogier pełnej krwi angielskie Maigueside (Guillame Tell - Evening Blaze/Soderini) wywodzący się od słynnego Nearco, użyty m.in. w Irlandii, natomiast matka - Ellegance delle Roane (Argentinus x Gold Sky) była córką legendarnego Argentinusa, którego potomstwo znakomicie sprawdzało się w trzech olimpijskich konkurencjach jeździeckich, a po kądzieli wnuczką ogiera pełnej krwi Black Sky (Blast - Madrilene/Court Martial). Ten ostatni wykorzystany w hodowli hanowerskiej pozostawił m.in. og. Bolero - ojca słynnego Brentano II, a po kądzieli był także dziadkiem użytego w Polsce angloarabskiego Decoration (ojciec m.in. 3* Baryta). 

Po zakończeniu kariery sportowej Introversa została matką. Jedna z jej córek, czteroletnia Costanza (Cascari della Caccia) przebywa obecnie w treningu o reprezentantki Polski - Marty Dziak-Gierlicz. Czy ta młoda klacz okaże się równie dzielna jak jej matka? Czas pokaże. 

 

Costanza (Cascari della Caccia - Introversa delle Roane/Maigueside xx)

 

 

 

fot. Oliwia Chmielewska/Equista.pl

 

 

Konie - zobacz rodowody

Introversa delle Roane