Fashion: Pocopato Dotted Horse Autumn-Winter 2016/2017

Data publikacji: 2016-11-19
Pocopato Dotted Horse AW 2016/2017 main

 

W pierwszej połowie listopada swoją premierę miała niezwykła kolekcja dziecięca Dotted Horse (dosłownie Tarantowaty Koń) polskiej marki Pocopato. Sukienki, bluzy, ramoneski, spodnie, kombinezony, czapki - zaprojektowane z myślą o najmłodszych, a więc nie tylko stylowe, ale przede wszystkim wygodne i praktyczne, a w dodatku z jeździeckimi akcentami w postaci grafik przedstawiających nie tylko konie, ale również podkowy, czy nawet kłosy trawy i zboża.

 

 

 

Ubrania i grafiki na nich zamieszczone stworzyła Natalie Wojtak założycielka firmy Pocopato, która nie ukrywa, że jeździectwo jest jej pasją nie od dziś. Kiedy byłam dzieckiem, spędzałam każdą wolną chwilę w stajni. Wsiadaliśmy z innymi dzieciakami na rozbrykane kucole i galopowaliśmy po łąkach, a na sianie godzinami przesiadywaliśmy opowiadając przeróżne historie. Wielką przyjemnością było wrócić do wspomnień z dzieciństwa i stworzyć kolekcję o pewnym koniu, którego bardzo bardzo lubiłam! - tak mówi o swojej najnowszej kolekcji Natalie, podkreślając, że nazwa kolekcji jest również nieprzypadkowa. Ulubieniec autorki, tarantowaty kuc Benson był nie tylko inpiracją do stworzenia kolekcji ubrań dla dzieci z jeździecimi akcentami. Sam zagościł na ubraniach Pocopato w nowej, rysunkowej odsłonie, stając się w ten sposób motywem przewodnim całej kolekcji!

Ze względu na silne jeździeckie akcenty po zakończeniu prac nad kolekcją autorka poszukiwała odpowiedniego miejsca na sesję zdjęciową. Naturalnym wyborem wydawała się stajnia i jej otoczenie. I takiego też wyboru dokonała Natalie, aranżując sesję w podwarszawskim ośrodku jeździeckim Ponyclub Okrzeszyn. Zaproszenie do udziału w niej dzieci i kucyków to prawdziwy strzał w dziesiątkę! Autorką zdjęć jest Oliwia Chmielewska. 

 

 

 

 

 

Co godne podkreślenia ubrania uszyto w polskich szwalniach, z ekologicznej bawełny, a do stworzenia nadruków wykorzystano wyłącznie naturalne materiały. Cała kolekcja jest już dostępna na pocopato.com

 

 

 

Fot. Oliwia Chmielewska

Styl & Ilustracje: Natalie Wojtak

Cudowne Dzieci i Koniki z SKJ Okrzeszyn

 

 

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram