Fashion: Emily Ratajkowski for Harper's Bazaar

Data publikacji: 2016-07-19
Fashion: Emily Ratajkowski for Harper's Bazaar / photo: Mona Kuhn

 

Na łamach Harper's Bazar issue została opublikowana ostatnio niezwykle odważna sesja zdjęciowa. Jej bohaterką jest nie kto inny, jak młodziutka Emily Ratajkowski, amerykańska modelka i aktorka. 'Nagie' zdjęcia w stylu legendarnej Lady Godivy wykonała znana brazylijska fotograf Mona Kuhn. Wszystko odbyło się na wzniesieniu z pięknym widokiem na bezkresny horyzont i góry.

 

Fashion: Emily Ratajkowski for Harper's Bazaar/ photo: Mona Kuhn

 

Cała sesja miała charakter symboliczny. Według legendy Lady Godiva błagała swojego męża, króla o obniżenie podatków i opłat poddanych. Ten postawił jeden warunek, spełni jej żądania jeśli ta przejedzie całkiem nago na koniu przez całe miasto. Królowa wykonała to trudne zadanie, poprosiła jednak poddanych aby ci zostali w domach, tak aby nikt jej nie widział. Jeden, który nie dotrzymał słowa i zerknął na nagą Godivę został ukarany ślepotą. Według legendy król dotrzymał danego słowa, a wszyscy poddani byli pełni podziwu dla tak odważnego czynu królowej. 

Odważne zdjęcia Emily Ratajkowski są tak naprawdę uzupełnieniem niesamowitego wywiadu o seksualności, potrzebie wykonywania selfie, feminizmie oraz wstydzie. Rozmowę przeprowadził nikt inny, jak Naomi Wolf, jedna z najbardziej znanych i cenionych na świecie feministek i pisarek. Całość wywiadu można przeczytać TUTAJ.

Oto kulisy sesji zdjęciowej:

 

 

 

 

fot. materiały prasowe Harper's Bazaar 

 

 

 

 

 

Inspiracje

Facebook

Instagram