Zmiany kadrowe w polskich stadninach koni czystej krwi arabskiej!

Data publikacji: 2016-02-19
Janów fot. Oliwia Chmielewska

 

Według naszych nieoficjalnych informacji nastąpiły zmiany personalne na stanowiskach kierowniczych w SK Janów Podlaski i SK Michałów. Pracę stracili prezesi - Marek Trela i Jerzy Białobok. Obaj panowie to wieloletni pracownicy ww stadnin, pracujący w nich "od zawsze" (odpowiednio od 1978 i 1977 r.), a w dodatku z imponującym dorobkiem. Dość powiedzieć, że Prezes SK Janów Podlaski, Marek Trela w ubiegłym tygodniu został wybrany wiceprzewodniczącym WAHO!

Wypowiedzenie otrzymała również Anna Stojanowska - sędzia międzynarodowy, której fachowy komentarz od lat towarzyszył polskim pokazom arabskim oraz aukcji Pride of Poland. 

Jak udało nam się ustalić nowym Prezesem SK JP został mianowany Marek Skomorowski, który do tej pory pełnił funkcję zastępcy dyrektora Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR.

Informacje, o zmianach na stanowiskach kierowniczych polskich stadnin koni czystej krwi arabskiej, są o tyle niepokojące, że w czasie gdy inne stada i stadniny ulegały w ostatnich latach przekształceniom, stadniny w Michałowie i Janowie Podlaskim pozostawały "nietknięte". Mimo kryzysu finansowego konie z SK Janów Podlaski i SK Michałów odnosiły liczne sukcesy, a ostatnia aukcja Pride of Poland była prawdziwym sukcesem. Mamy nadzieję, że ostatnie ruchy kadrowe nie wpłyną niekorzystnie na funkcjonowanie obu stadnin, zwłaszcza że w 2017 roku SK Janów Podlaskie będzie obchodzić 200-lecie istnienia. 

 

Narodowy Pokaz Koni Czystej Krwi Arabskiej, Janów Podlaski 2015 - pierwszy z prawej Marek Trela
fot. Pola Gałczyńska