Rekordowa cena jazdy konnej wylicytowana podczas 17. Balu Dziennikarzy

Data publikacji: 2016-01-25
Piotr Kraśko fot. Oliwia Chmielewska
 Piotr Kraśko podczas Wielkiego biegu św. Huberta - Gałkowo 2015

 

W minioną sobotę, 23 stycznia odbył się 17. Bal Dziennikarzy. Rokrocznie w wydarzeniu uczestniczy ponad 1000 osób - przede wszystkim przedstawiciele mediów, oraz znane osoby świata kultury i biznesu. Tradycyjnie szampańskiej zabawie towarzyszy aukcja, z której dochód przekazywany jest na cele dobroczynne. 

W tym roku goście mogli licytować m.in. koszulkę Marcina Gortata, kurtkę i kask Michała Sonika oraz jazdę konną poprowadzoną przez Piotra Kraśko. I właśnie możliwość uczestnictwa w treningu, z tym cenionym dziennikarzem, była jednym z hitów tegorocznej aukcji. Po zaciętej licytacji, uzyskała ona cenę 22 000 złotych! Przypomnijmy, że Piotr Kraśko, wraz z żoną, zawodniczką konkurencji skoków przez przeszkody, prowadzi ośrodek jeździecki w Gałkowie. 

Tegorocznej aukcji towarzyszyło duże zainteresowanie licytujących, łączny przychód wyniósł niemal 250 tys. zł, a najdroższy okazał się dzień na nartach z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, wylicytowany za 100 tys. złotych!

 

 

Licytacja podczas 17. Balu Dziennikarzy
źródło: jastrzabpost.pl

 

Organizacją wydarzenia, niezmiennie od 1998 roku zajmuje się Fundacja Charytatywny Bal Dziennikarzy, która dotąd zebrała ponad 3 mln złotych. Dzięki zgromadzonym funduszom pomoc otrzymały m.in. Centrum Zdrowia Dziecka czy Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, a także rozsiane po całej Polsce domy dziecka i placówki opieki społecznej. 

 

fot. Oliwia Chmielewska/equista.pl