In memoriam: Nabab de Reve

Data publikacji: 2015-10-30
Nabab de Reve

 

Z przykrością informujemy o śmierci ogiera Nabab de Reve, znakomitego sportowca i reproduktora. Sylwetkę tego wspaniałego konia przybliżamy poniżej. 

 

Rodowód

Nabab de Reve urodził się 15 maja 1990 roku w Haras de Reve i reprezentował księgę BWP. Jego ojcem był legendarny Quidam de Revel (Jalisco B x Nankin), a matką klacz Melodie en Fa (Artichaut x Bel Avenir).  Oboje rodzice Nababa przekazywali uzdolnienia skokowe. Quidam to ojciec choćby VDL Groep Verdi TN N.O.P., a Melodie en Fa poza Nababem dała takie konie sportowe jak Pin Up de Reve, czu Rush de Reve. 

Rodowód

 

Nabab de Reve (Quidam de Revel - Melodie en Fa/Artichaut)

 

Kariera sportowa

Nabab de Reve z powodzeniem startował w konkurencji skoków przez przeszkody, dosiadany przez reprezentanta Belgii - Philippe Le Jeune. Para, wspólnie z drużyną belgijską, zdobyła brązowy medal Światowych Igrzysk Jeździeckich, Jerez de la Frontera 2002. Nabab de Reve przyczynił się również do zajęcia 2. miejsca w Pucharze Narodów CSIO Lucerna i CSIO Dublin.

W 2002 roku Belgowie przyznali ogierowi Nabab de Reve tytuł Konia Roku. 

 

 

Kariera hodowlana

Oprócz udanej kariery sportowej Nabab de Reve może poszczycić się znakomitą karierą hodowlaną. Jako, że sam mierzył 173 cm wzrostu i był koniem słusznego kalibru, najlepiej łączył się z klaczami zaawansowanymi w krew. Swojemu potomstwu przekazywał refleks, dobrą technikę skoku i duże możliwości. 

Wśród najbardziej znanych potomków Nabab de Reve warto wymienić:

  • Kashmir van't Shuttershof (od klaczy po Tenor Manciais x Furioso II) - jeden z pierwszych uznanych synów Nababa, podobnie jak ojciec sam udanie startował w konkurencji skoków i jednocześnie był wykorzystywany w hodowli. Kashmir jest ojcem takich koni jak Davendy S (Jessica Springsteen) czy Reveur du Hurtebise (Kevin Staut). 
  • Vigo d'Arsouilles (od klaczy po Fleuri du Manoir x Childebert) - Mistrz Świata z 2010 roku i reproduktor - ojciec m.in. wałacha Ego van Orti, znanego ze startów pod Edwiną Tops-Alexander
  • Glock's London (od klaczy po Chin Chin x Goliath II Z) - Podwójny srebrny medalista IO Londyn 2012, drużynowy Mistrz Świata 2014
  • Emperio van't Rosakker (od klaczy po Chin Chin x Major de la Cour) - to najbardziej znany potomek Nabab de Reve startujący w polskich barwach. Dosiadany przez Zuzannę Gowin z powodzeniem startuje w międzynarodowych konkursach, włącznie z Pucharami Narodów. 

 

Gerco Schroder & Glock's London - Światowe Igrzyska Jeździeckie 2012

 

 źródło: studforlife.com, grafika: equista.pl