Fashion: Zara Phillips i jej kolekcja biżuterii dla Calleija

Data publikacji: 2015-10-20
Fashion: Zara Phillips i jej kolekcja biżuterii dla Calleija

 

Świat jest pełen jeździeckich inspiracji. Dobrze znane nam symbole (podkowa, siodło, wędzidło, bat, toczek itd.) cały czas przewijają się jako dodatki albo motywy przewodnie w każdym segmencie od prostych elementów wytwarzanych przez lokalnych rzemieślników, aż po wielkie kolekcje wielkich domów mody. Obszarem, w którym najczęściej spotkamy motywy jeździeckie jest oczywiście jubilerstwo. Najlepszym dowodem na to jest ostatnia kolekcja Calleija. Ta ekskluzywna australijska marka, do pracy przy limitowanej kolekcji zaprosiła znaną zawodniczkę konkurencji WKKW - Zarę Phillips.

 

 

 

Zara Phillips to utytułowana zawodniczka konkurencji WKKW. Brytyjka rozpoczęła karierę jeździecką w wieku 3 lat (!). Dziś ma na swoim koncie wiele sukcesów. W 2005 roku wywalczyła dwa złote medale Mistrzostw Europy (indywidualnie i drużynowo), a rok później kolejne dwa (srebro drużynowo i złoto indywidualnie) na Mistrzostwach Świata! W 2012r. do swojej bogatej kolekcji "dorzuciła" srebrny medal Igrzysk Olimpijskich. 

W 2006 r. przyznano jej w Wielkiej Brytanii tytuł Sportowca Roku. 

 

Zara Phillips & High Kingdom, Badminton Horse Trials, fot: Ben Birchall/PA Wire

Zara Phillips & High Kingdom, Badminton Horse Trials, fot: Ben Birchall/PA Wire

 

Prywatnie Zara Phillips wzbudza niemałe zainteresowanie, jako córka księżniczki angielskiej Anny i Marka Phillipsa (Mistrza na IO w 1972 roku w jeździectwie) i wnuczka pary królewskiej - Królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II i księcia Filipa. Znakomite pochodzenie nigdy nie przeszkadzało jej w realizowaniu swoich pasji, jakim były "od zawsze" jazda konna i bardzo trudna konkurencja jeździecka - WKKW.

Marka Calleija ceniąc połączenie szlachetności z miłością do jeździectwa zaprosiła Zarę do zaprojektowania serii biżuterii. Oto efekty współpracy:

 

Zara Phillips Collection by Calleija

Wraz z Johnem Calleija powstała piękna kolekcja biżuterii. Zara Phillips zdecydowała się na klasyczne wzory, których inspiracją jest jeździectwo. Biżuteria jest podzielona na dwie serię: Saddle Collection i Coronet Collection. Ta pierwsza nawiązuję swoim ergonomicznym kształtem do designu siodła, druga do korony, symbolicznie wplecionej w życie Zary.

Zawieszki, naszyjniki, pierścionki, kolczyki, obrączki zostały zaprojektowane w wielu wersjach: ze złotego, różowego oraz białego złota oraz platyny. Wszystko ozdobione najwyższej klasy diamentami, z których tak słynie marka Calleija. Ceny rozpoczynają się do 3 tyś. funtów.

 

Biżuterię można kupić: calleija.com

 

 

 

fot. materiały prasowe, grafika equista.pl