30.07-02.08 Summer Masters 2015 Samorin

Data publikacji: 2015-08-03
30.07-02.08  Summer Masters 2015 Samorin

 

Šamorín na Słowacji odbyły się 30.07-02.08.15 zawody rangi CSIO3*. Były o tyle istotnie, że właśnie tam odbył się kolejny etap kwalifikacji drużynowej do Letnich Igrzysk Olimpijskich RIO 2016. Zawody otrzymały nazwę Summer Masters 2015 , a z ich okazji wydano nawet specjalny biuletyn, z którym można zapoznać się TUTAJ.

 

 

Gospodarzem toru w Elements Resort był znany z Mistrzostw Świata w Normandii Frederic Cotier. Wymagające parkury sprawiły, że nawet doświadczeni zawodnicy nie ustrzegli się błędów. Najmniej, bo 17 punktów karnych zgromadziła drużyna z Ukrainy i to właśnie reprezentanci tego kraju uzyskali kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie Rio 2016. Ukraińcy startowali na Słowacji w następującym składzie:

  1. Cassio Rivetti & Vivant
  2. Ferenc Szentirmai & Chadino 
  3. René Tebbel & Cooper 75 
  4. Katharina Offel & Charlie 

Polska reprezentacja zajęła 4 miejsce i niestety tym przekreśliła szanse na drużynowy udział w IO. Teraz jedynie pozostało zawodnikom walczyć o kwalifikacje indywidualną. Polska drużyna w Samorin Summer Masters 2015  brała udział w rozgrywkach w składzie:

  1. Jarosław Skrzyczyński & Crazy Quick
  2. Marek Lewicki & Abigej
  3. Mściwoj Kiecoń & Urbane
  4. Krzysztof Ludwiczak & Zoweja

Mimo, że naszej reprezentacji nie powiodło się w konkursie kwalifikacyjnym do IO to trzeba przyznać, że Polacy bardzo dobrze spisywali się w pozostałych konkursach. W piątkowym konkursie Rundy Diamentowej, zaliczanym do Longines Ranking 2. miejsce zajął Maksymilian Wechta startujący na ogierze London. Tego samego dnia w konkursie Silver Tour (140 cm) zwyciężył Krzystzof Ludwiczak na Poli Loli L. Szczegółowe wyniki są dostępne poniżej. 

Wyniki GP

Pełne wyniki Samorin Summer Masters

 

 
fot. Oliwia Chmielewska, grafika equista.pl, materiały prasowe