Cavaliada Warszawa 2023: Aż 16 flag w stolicy

Data publikacji: 2023-11-10
Cavaliada Warszawa 2023: Aż 16 flag w stolicy
Andre Thieme (GER) & CellistoJednym z najbardziej emocjonujących elementów każdej Cavaliady są zawsze listy zakwalifikowanych zawodników, ponieważ za każdym razem widnieją na nich nazwiska znanych i utytułowanych jeźdźców z całej Europy. Kto weźmie udział w inauguracyjnej odsłonie Cavaliady Tour 2023/24, która odbędzie się w dniach 16-19 listopada na terenie Centralnego Ośrodka Sportu Torwar (ul. Łazienkowska 6a, 00-449 Warszawa)? Gerco Schröder (NED) & Glock's Galanda (Lexicon x Animo) na Cavaliadzie w Poznaniu (2022)
SKOKI PRZEZ PRZESZKODY 

Do udziału w międzynarodowych zmaganiach w skokach zgłosiło się ponad 200 duetów z 16 państw, a sam program obejmuje 9 starć, z czego część będzie zaliczana do światowego rankingu FEI – wśród tych rywalizacji nie zabraknie oczywiście konkursu Grand Prix, podczas którego będzie też można zebrać cenne punkty do rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Pełna lista przyjętych zawodników jest dostępna TUTAJ, a poniżej można znaleźć krótkie opisy wybranych uczestników. Felix Hassmann (GER) & Carreras 12 (Cachas x Cassiano 3)
Gerco Schröder (NED)

Uczestnik i medalista wszystkich najważniejszych zmagań w skokach przez przeszkody! Indywidualny i drużynowy wicemistrz olimpijski z Londynu (2012), ponadto dwukrotny zdobywca złota w klasyfikacji drużynowej podczas Światowych Igrzysk Jeździeckich (2006, 2014) oraz podwójny zwycięzca finału Pucharu Narodów w Barcelonie (2014). Wraz z braćmi, Wimem i Benem, prowadzi ośrodek BGW Stables, który jest położony w miejscowości Tubbergen.


Felix Hassmann (GER) 

Niezwykle utytułowany i doświadczony zawodnik, m.in. srebrny medalista Mistrzostw Świata Młodych Koni (2017), który ma na koncie ponad sto zwycięstw w konkursach zaliczanych do światowego rankingu FEI. Niemiec bardzo często bierze udział w polskich zmaganiach – do tej pory rywalizował podczas wcześniejszych odsłon Cavaliady, ale jego umiejętności można też było podziwiać w trakcie poznańskiej rywalizacji 4Foulee CSI4*. Warto dodać, że zawodnik zajął 1. miejsce w konkursie Grand Prix, będącym najważniejszym punktem programu Cavaliady Winter Tour (2021).Kristaps Neretnieks (LAT) & Moon Ray (Cornet Obolensky x Contender)
Kristaps Neretnieks (LAT)

Stały gość kolejnych odsłon Cavaliady, a co istotne, obecnie 84. najlepszy skoczek świata wg FEI, czyli najwyżej sklasyfikowany uczestnik nadchodzących warszawskich zmagań. Łotysz próbował swoich sił podczas np. Igrzysk Olimpijskich w Tokio (2020), Mistrzostwach Świata w Herningu (2022) oraz Światowych Igrzysk Jeździeckich w Caen (2014).


Angelos Touloupis (GRE) 

Lider rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w obrębie subligi południowej, a także np. mistrz krajów bałkańskich (2021) i trzykrotny uczestnik Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken (2021, 2022, 2023). Prowadzi austriacki ośrodek Little Creek Farm, w czym wspiera go jego żona, Jenny Fehleisen-Touloupis.


Jarosław Skrzyczyński (POL)

Niekwestionowany król Cavaliady (zawodnik jest ośmiokrotnym zwycięzcą Cavaliady Tour!), który w październiku wygrał konkursy Grand Prix we Wrocławiu (2023) i w Krakowie (2023)Angelos Touloupis (GRE) & Blue Balou 5 (Balou du Rouet x Böckmann’s Cordalme Z)
My Relander (EST)

Przedstawicielka młodszego pokolenia jeźdźców, która rozwijała swoje umiejętności np. poprzez uczestnictwo w Young Riders Academy, prestiżowym programie edukacyjnym skierowanym do skoczków z całej Europy. Zawodniczka jest teraz na czele rankingu Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w sublidze północnej, dlatego z całą pewnością da z siebie wszystko! Warto przypomnieć jej udział w cavaliadowym konkursie Grand Prix w Krakowie (2023) – po bezbłędnej rundzie podstawowej przyszedł czas na rozgrywkę, w której amazonka zaliczyła zaledwie jedną zrzutkę.


Tomasz Miśkiewicz (POL) 

Obecny mistrz Polski w skokach przez przeszkody (2023) i lider rankingu Polskiego Związku Jeździeckiego. W trakcie tegorocznego finału Longines EEF Series w Warszawie (2023) zaprezentował bardzo dobre przejazdy (pierwszy na czysto i drugi z 4 pkt karnymi), tym samym zdecydowanie poprawiając wynik uzyskany przez Biało-Czerwonych.My Relander (EST) & Expert (Ustinov x Purioso)
Philip Rüping (GER) 

Reprezentant Deckstation Schockemöhle, jednej z najbardziej rozpoznawalnych europejskich stajni, a do tego zdobywca  srebra podczas tegorocznych Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken (2023)

 

Karin Martinsen (SWE) 

Uczestniczka poznańskich zawodów 4Foulee CSI4* (2023), która zajęła tam  3. miejsce w konkursie Grand Prix

 

Matt Garrigan (IRL) 

Drużynowy mistrz Europy młodzieżowej odsłony tych zawodów (2016) oraz zwycięzca np. 4-gwiazdkowego konkursu Grand Prix w Pradze (2023). Julia Gillmaier & Ding Dong (Diarado x Stalypso)
WKKW 

Zarówno dobrze znani jeźdźcy, jak i zupełnie nowe nazwiska! Cavaliadowe zmagania WKKW-istów świetnie się zapowiadają, zwłaszcza że od teraz każdorazowo będzie można liczyć nie na jeden, a na aż dwa konkursy w ramach cyklu TRAF Eventing Tour. Prawo startu otrzymali m.in.: Julia Gillmaier, Paweł Warszawski i Mateusz Kiempa – pierwsza trójka tegorocznych Mistrzostw Polski w WKKW (2023), Joanna Pawlak – triumfatorka poprzedniej edycji cyklu TRAF Eventing Tour (2023), Daria Kobiernik – zwyciężczyni np. Halowego Pucharu Polski WKKW w Krakowie (2023), jak również: Aurelia Drywa, Filip Dziuba, Mariusz Kleniuk, Jolanta Tarczyńska, Alicja Tropiło, Marcel Ważyński i Jakub Wiraszka.

 

Aleksander Fularczyk (POL) & Ares, Edje, Neptun oraz Nuta

POWOŻENIE

Lista przyjętych zawodników obejmuje: Weronikę Kwiatek (POL) i Stanisława Janika (POL), którzy zakwalifikowali się automatycznie jako medaliści Mistrzostw Polski; ponadto Aleksandra Fularczyka (POL) i Rafała Paszyńskiego (POL), zdobywców awansu na podstawie wyników zawodów kwalifikacyjnych w odpowiednio Łącku i Baborówku; Bartłomieja Kwiatka (POL) i Tadeusza Andrysa (POL), czyli powożących wyróżnionych dziką kartą. Do Warszawy zawitają także Sandro Koalick (GER) i Torsten Koalick (GER), którym przyznano dziką kartę dla zawodników zagranicznych.

 

Sandra Sysojeva (LTU) & Found Boy (Foundation 2 x Fuerstenball OLD)

UJEŻDŻENIE

Na cavaliadowym czworoboku zaprezentują się następujący dresażyści: Teresa Tomaszewska (POL), Marcin Woldański (POL), Katarzyna Konarska (POL), Agnieszka Gutkowska (POL), Ilona Janas (POL) i Karolina Mazurek (POL), jak również Sandra Sysojeva (LTU), która zdominowała dwie poprzednie odsłony cyklu Immergas Dressage Tour (2022, 2023).
Przydatne linki: 

NASZA ZAKŁADKA CAVALIADA 2023/24

Kalendarz nowego sezonu 

Oficjalna strona internetowa Cavaliady 

Bilety 

Cavaliada na Facebooku  

TikTok Cavaliady 

Instagramowe konto Cavaliady 
tekst i opracowanie: equista.pl, fot. Dava Palej Timeless Photography