Mistrzostwa Polski Biały Las 2023: Tomasz Miśkiewicz ze złotym medalem

Data publikacji: 2023-08-06
Tomasz Miśkiewicz (POL) & Stakkato Lazar, fot. Marta Flatow
Tomasz Miśkiewicz & Stakkato Lazar (Stakkato Gold x Cancoon)

W miniony weekend (3-6 sierpnia) zakończyły się Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody, które zorganizowano w KJ Biały Las Stajnia Przybylscy. Mimo niesprzyjającej pogody i deszczu walka o medale była bardzo zacięta, a parkury wymagające. Na podium w najwyższej kategorii stanął Tomasz Miśkiewicz, który dosiadając klaczy Stakkato Lazar (Stakkato Gold – Carmen S DSP/Cancoo)
został niekwestionowanym złotym medalistą. Zapraszamy do przeczytania naszego podsumowania tego sportowego weekendu, podczas którego zawodnicy rywalizowali w następujących kategoriach: Seniorzy, Ladies Cup, Młodzi Jeźdźcy, Juniorzy i Dzieci. Które duety okazały się najlepsze? Poniżej można znaleźć wyniki oraz galerię zdjęć.

Podium Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody 2023, fot. Marta Flatow

Seniorzy już z medalami. Od lewej: Dawid Kubiak, Tomasz Miśkiewicz i Michał Tyszko

Finałowa rywalizacja Seniorów stanowiła ostatni element bogatego programu Mistrzostw Polski, a do tego niedzielnego konkursu przystąpiło 18 par. Po podliczeniu całej zebranej punktacji stało się jasne, że złoto wywalczył Tomasz Miśkiewicz, który dosiadał 9-letniej klaczy Stakkato Lazar (Stakkato Gold – Carmen S DSP/Cancoo), srebro trafiło na konto Dawida Kubiaka & 13-letniego wałacha Flash Blue B (Mr. Blue – Perla/Pionier), natomiast brąz otrzymali Michał Tyszko & 11-letni ogier Colinero (Cola – Elvita/Escudo I).

Ladies Cup

W pozostałych kategoriach swoje zwycięstwa świętowały następujące duety: w kategorii Ladies Cup złoto wywalczyły Adrianna Ostrowska & 9-letnia klacz Karola BS (Kannan – Daylight/Dinard L), w przypadku Młodych Jeźdźców najwyższy wynik uzyskała Iga Biegalska, która wystartowała wraz z  9-letnim wałachem Canabaz (Cascadello – Chocolate/Calido), w obrębie Juniorów najlepszą parą okazały się Daria Pietrzak & 8-letnia klacz Unica-K (Stakkato-Gold – Ulena-K/Lord Star), a w grupie Dzieci mistrzostwo zapewniły sobie Iga Chojowska & 8-letnia klacz Gi-Gi Star (E-Star – Gejsza L/Quidamo).