Longines EEF Series 2022: Świetne nastroje Polaków przed półfinałem

Data publikacji: 2022-06-24
Maksymilian Wechta (POL) & London 32 fot. Dava Palej Timeless Photography
Maksymilian Wechta (POL) & London 32 (Landstreicher x Aldato) Przed nami weekend ogromnych emocji, ponieważ ekipa polskich skoczków weźmie udział w
półfinale zmagań Longines EEF Series 2022, w którym stawką będzie awans do warszawskiego finału sezonu! Rywalizacja zostanie przeprowadzona w dniach 23-26 czerwca w Deauville we Francji, a poniżej można znaleźć informację na temat składu reprezentacji Polski oraz wypowiedzi naszych zawodników. Jakie nastroje panują w ekipie? 


Ekipa Polski w kompleciePółfinał w Deauville odbędzie się jako pierwszy – potem przyjdzie czas na starcie w Budapeszcie na Węgrzech (30 czerwca-3 lipca) – a do walki staną tu reprezentanci Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Irlandii, Litwy, Norwegii, Portugalii, Szwecji i Polski. Przebieg dwunawrotowego konkursu z przeszkodami o wysokości 150 cm wyłoni 5 najlepszych ekip, które tym samym zapewnią sobie udział w ukoronowaniu sezonu, czyli wielkim finale w Warszawie (8-11 września). Którzy zawodnicy będą reprezentować Polskę? W składzie drużyny znaleźli się: Cassandra Orschel (POL), Przemysław Konopacki (POL), Andrzej Opłatek (POL) i Maksymilian Wechta (POL)


Andrzej Opłatek (POL) & Stakkatan (Stakkatol x Kannan) w RzymieW przypadku Cassandry Orschel (POL), zwyciężczyni
tegorocznej odsłony prestiżowych zawodów German Jumping Derby (2022), emocje będą podwójne, ponieważ to właśnie tutaj amazonka zadebiutuje jako członkini ekipy narodowej! Tak zawodniczka opisała swój nastrój przed startem: „Bardzo się cieszę, że mogę startować z polską drużyną narodową. To dla mnie duże doświadczenie i mam nadzieje, że przejazdy pójdą dobrze”. Maksymilian Wechta (POL) i Przemysław Konopacki (POL) również są pozytywnie nastawieni – pierwszy z nich powiedział:  „Nastroje w ekipie są bardzo dobre. Jesteśmy zmotywowani i przyjechaliśmy powalczyć o awans. Zawody w Deauville to też jeden z ostatnich ważnych sprawdzianów przed Mistrzostwami Świata. Przejechaliśmy taki kawał drogi, więc nie możemy wrócić z pustymi rękami”, a drugi dodał: „Dotarliśmy w dobrej formie, konie zniosły podróż całkiem nieźle. W piątek najważniejszy dla nas punkt zawodów – Puchar Narodów. Wydaje mi się, że wszyscy jesteśmy bardzo skoncentrowani. Bardzo dobrze byłoby skończyć te zawody w pierwszej piątce. Konkurencja jest duża, trzymajcie za nas kciuki”. 


Czekamy na dobre wieści z Deauville!


tekst i opracowanie: equista.pl, źródło cytatów: mat. prasowe, fot. Dava Palej Timeless PhotographyWarsaw Jumping/Facebook